1.Terveen aikuisen ruuansulatuskanavassa (suusta peräaukkoon) on kilon verran probioottisia bakteereita. Probioottisia bakteereja on myös muualla kuin suolistossa. Hyviä probioottisia bakteereja on ihossa noin 200 g, keuhkoissa 20g, emättimessä 20 g, nenässä 10 g ja silmissä noin 1 g.
2.Maitohappobakteerit ovat eräs luonnontuote, joka edistää apoptoosia (=ohjelmoitu solukuolema).
3.Seuraavan linkin ensinmainittu tuote sisältää riittävästi OIKEANLAISIA bakteereja:
http://personal.inet.fi/koti/haistahome/Kosteusvauriohome-Miten toimin.htm#Maitohappobakteeri
2.Maitohappobakteerit ovat eräs luonnontuote, joka edistää apoptoosia (=ohjelmoitu solukuolema).
3.Seuraavan linkin ensinmainittu tuote sisältää riittävästi OIKEANLAISIA bakteereja:
http://personal.inet.fi/koti/haistahome/Kosteusvauriohome-Miten toimin.htm#Maitohappobakteeri
Vastaukset 2
Vanhimmat
lueskelin taas kerran Tolosen sivuja.
Syövästä ja hoidosta on siellä uutta tietoa runsaasti. kannattaa tutustua ja mahdollisesti mennä ravitsemusterapeutin kanssa puhumaan. Tai antioksidantteihin perehtyneen lääkärin kanssa.
Ainakin karnosiinia suositellaan nyt sytostaattien vaurioiden ehkäisijänä.
Tärkeimpiä syöpää ennaltaehkäiseviä luonnonyhdisteitä
lykopeeni ja muut karotenoidit
C-, D- ja E-vitamiinit
foolihappo
vihreä tee (katekiinit)
soijan isoflavonoidit
kalaöljyn omega-3-rasvahapot
seleeni
valkosipuli
oligofruktoosit (FOS)
maitohappobakteerit
konjugoitu linolihappo eli CLA
karnosiini
Olet oikeassa että kannattaa ottaa mieluummin koko arsenaali käyttöön, mutta itse ajoin erästä määrättyä salakavalaa nykyajan pahaa ongelmaa, nimittäin kosteusvauriomigrobeja ja em.jen tuottamia toksiineja. Nimittäin henkilöllä saattaa olla vuosien altistus päällä koko ajan ja useinmiten ihmetellään ainoastaan mystisiä oireita, joita edes useat lääkäritkään eivät tunnista tänä päivänä. Noista oireista nimittäin on helpoin saada nämä "pikku pirulaiset" kiinni. Tuo oiretesti on yllättävän tarkka, jos et ole altistunut kosteusvauriomikrobeille, niin et ehkä saa yhtään osumaa, mutta jos olet altistunut kvmigrobeille jo useamman vuoden, niin saat hyvinkin yli 20-osumaa!
Salakavalaksi tämän ongelman tekee haisemattomuus!
Lainaus alkaa-
No miksei haise?
Homeita tunnetaan yli satatuhatta eri lajia, joista noin sadan tiedetään aiheuttavan terveyshaitan, tai vakavan terveyshaitan. Edellämainituista homeista koostuu rakenteissa "muhiva" homecoctail.
1.Välittömästi haiseva homecoctail sisältää sädesieniä (=aktinobakteeri) ja/tai
aspergillus -hometta. Tämä ryhmä on vain muutama prosentti kaikista
kosteusvauriohome -kohteista!
2.Haisematon homecoctail ei sisällä sädesieniä, eikä aspergillus -hometta!
Tällaisen homecoctailin pystyy haistamaan ainoastaan jo pitemmän aikaa (vuosia)
kosteusvauriohomeelle altistunut henkilö, tai koulutettu homekoira.
TÄMÄ RYHMÄ ON VALTAOSA KAIKISTA KOSTEUSVAURIOHOME-KOHTEISTA!!!
Tuon salakavalan haisemattomuuden vuoksi kehitin tämän oiretestin,............................ -lainaus loppuu.
http://personal.inet.fi/koti/haistahome/Kosteusvauriohome-Miten toimin.htm#Oireista