Onko Tallinnassa kaupat auki sunnuntaisin?

Otsikossa kysymys.
66114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

...

Äänestä

sunnuntainakin ja viikolla kanssa.stokcmann,ynnä muut isot kauppa keskukset.

Äänestä
  • Mitenköhän pääsiäisenä kaupat auki? Kovasti olen yrittänyt etsiä, mutta en mistään ole löytänyt miten asia on. Tai lähinnä nyt kiirastorstai (onko ihan normaalisti sinne 22-23 saakka auki?) ja pitkäperjantai kiinnostaisivat..

    Äänestä

  • viron matkailija kirjoitti:

    Mitenköhän pääsiäisenä kaupat auki? Kovasti olen yrittänyt etsiä, mutta en mistään ole löytänyt miten asia on. Tai lähinnä nyt kiirastorstai (onko ihan normaalisti sinne 22-23 saakka auki?) ja pitkäperjantai kiinnostaisivat..

    Eckeröltä sanoivat että isot kauppakeskukset (esim. Virukeskus) on auki pääsiäisenäkin ihan joka päivä. Pikkuputikeista en sitten tiedä.

    Hyvää matkaa, sinne mekin suunnataan!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


shop kirjoitti:

Otsikossa kysymys.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu