outoja ajatuksia Islamista

Kuka haluaa puhua ja kirjoittaa Islamista jotakin, hänen täytyy lukea ja tietää Islamista, eikä kirjoittaa vain kuulopuheiden ja musta tuntuu periaatteella. Hyvä www sivu Islamista on www.islamopas.com
3262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

oikein mene.

Olet aika alkutekijöissä islamin kanssa jos vasta olet islamoppaan sivuille päässyt.Halusi on varmasti kiihkeä mutta totuus on se että kenenkään deen ei ole yhtäläinen ja että islamista ei tarvitse olla oppinut tai tietyn sivuston kannattaja että siitä pystyisi puhumaan puhumattakaan omista tuntemuksistaan, mielipiteistään ja kokemuksistaan joihin jokaisella on islamissa, tässä valtakunnassa ja perusoikeuksiensa puolesta oikeus!

Sitä varten tämä palsta on olemassa.Ei tämä ole islamin opetus ja dawa sivusto.Eli ei millään tavalla virallinen sivusto vaan ihmisten vapaa-aikaan sijoittuva höpinäpalsta.

Ja jos olet se samainen nalkuttaja niin totean että älä ärsytä minua olen varmasti sinua kokeneempi ja maailmaa ja asioita nähnyt ettei sinun tarvitse tulla minua nuorempana ja kiihkossasi neuvomaan ainakaan omassa uskoni harjoituksessa ja mielipiteissäni taikka kokemuksistani.Viisaammaksi en väitä itseäni.

Tervetuloa vierailemaan meidän moskeijamme sivustoilla joita muuten ylläpidän minä :D

Äänestä
  • Anteeksi, tarkoitus ei ollut ärsyttää sua. Ja toiseksi luin eka kertaa näitä sivuja, joten en ole aiemmin kirjoittanut mitään asiasta !! Se, että laitoin otsikoski outoja ajatuksia islamista, tarkoitti sitä että ku luin nuita viestejä, niin siellä oli kyllä semmosta asiaa joka jäi vähän mietityttämään ja siksi laitoin tuon sivun sinne että jolla ei ole mitään tietoa islamista, niin voisi lukea niitä sivuja ja ehkä hänellä muuttuu mielipide muslimeista/ islamista.

    Äänestä

  • itsekin muslimi kirjoitti:

    Anteeksi, tarkoitus ei ollut ärsyttää sua. Ja toiseksi luin eka kertaa näitä sivuja, joten en ole aiemmin kirjoittanut mitään asiasta !! Se, että laitoin otsikoski outoja ajatuksia islamista, tarkoitti sitä että ku luin nuita viestejä, niin siellä oli kyllä semmosta asiaa joka jäi vähän mietityttämään ja siksi laitoin tuon sivun sinne että jolla ei ole mitään tietoa islamista, niin voisi lukea niitä sivuja ja ehkä hänellä muuttuu mielipide muslimeista/ islamista.

    niitä anarkisteja että ihan periaatteesta pitää narista kun ei voi hyväksyä jotain.En usko että muusta on kyse ja joillakin voi olla oikeasti pelkotila koska eivät erota islamia muista yhteiskunnallisista ilmiöistä erilliseksi.Mutta sitten nämä periaatteelliset ja rtasistit käyttävät näitä ei islamilaisia ja aivan kuten ääri fanaattiset uskontojen tulitsijatkin käyttävät uskonnollisia tekstejä hyväkseen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


muslimit kirjoitti:

Kuka haluaa puhua ja kirjoittaa Islamista jotakin, hänen täytyy lukea ja tietää Islamista, eikä kirjoittaa vain kuulopuheiden ja musta tuntuu periaatteella. Hyvä www sivu Islamista on www.islamopas.com

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu