Mistä kummasta voi johtua uusi ominaishajuni, kun rinnan alustat haisee pahalle? En ole mitään uusia lääkkeitäkään alkanut käyttää.
Haju tarttuu liiveihin ja vaikka ne pesee, tuntuu, että se jää. Liiveihin en käytä huuhteluainetta, joskus kyllä etikkaa huuhteluaineena.
rinnan alustat haisee pahalle
14
11337
Vastaukset
- Aika outoa
nännit on polvissa. Osuu meinaan juuri se pahanhajuinen kohta alle jos sitä ei esimerkiksi pese...nooo...vitsivitsi...en todellakaan tiedä. : D
- Sisu-haukku
että oletko dieetillä? KUn kuona-aineet alkaa poistua elimistöstä, niin iho saattaa alkaa haista kummalliselle? Muuta en keksi.
- olla
sieni iskenyt rinnanalusiin? Muita oireita kuin haju?
- Isot ja raskaat rinnat
Itselläni on tuota ongelmaa ollut niin kauan kuin on nämä jättimelonitkin ollut, tosin vain kesäisin. Eli rinnan aluset hikoilee, ja niitä on aika hankala "ilmastoida" niin että eivät hautoisi. Olen ratkaissut ongelman käyttämällä voidemaista antiperspiranttia (varmaan stikki kävis myös). Eli samalla kun kainaloihin sipaisen, niin laitan ohuen kerroksen myös siihen tissin ja "taitteeseen". Toimii ainakin minulla.
- vkkjo
mä oon atoopikko ja joudun rasvaamaan ihoa, ja etenkin kesällä ja muutenkin hikoillessa tms. alkaa ilmeisesti rasvat hautumaan siellä aiheuttaen pahaa hajua.
- kaiketi
Sieni kai siellä virallisesti kasvaa ja haisee. Taivepaikka, joka hikoilee ja on aina kostea. Ei auta kuin ilmastoida, se auttaa. Kunnon rintsikat, jotka tukee rintoja.
Mulla auttoi talkki, sitoo kosteuden joka taas pitää sientä yllä. Eli pesun jälkeen talkitse rinnan aluset. Jos käyt pesulla illalla, toista talkkaus myös aamulla.
Minä aloitin ihan vauvantalkilla (mm. kaupoista ja apteekeista), sitten löysin Oriflamelta ihan tuoksutalkkia, tykkäsin.
Eivät haise enää.- hoida pois
Hoida ensin sieni pois esim. DAKTACORT voiteella, sitten teet, niinkuin aiemmpi kirjoittaja mainitsi eli laitat esim. talkkia ja hyvät liivit, ettei haudo.
- mape
onkohan käynyt niin että rinnat on alkaneet hieman jo suunnata maata kohti? Tissin alle saat pysymään kynän jos laitat sen sinne? Se on ihan vaan hikeä ja hautunutta ihoa jossa on oma hajunsa. Asiaan on helppo ratkaisu jos näin on, hanki tukevammat liivit tai sopivammat.
Itse olen isorintainen ja jos liivi on vähänkään lerppu niin tissinaluset haisee ja hikoaa, näppylöitäkin tulee ja iho voi mennä ihan rikkikin. Käytän siis tukevia (rintaa siis tukevia) liivejä joissa povi nousee ylös kunnolla eikä roiku vatsan päällä yhtään. Liivi on myös aika hintava ostos sillä jotta se tukee isompa apovea sen on oltava kunnon aineista tehty eikä mikään halpisprässimalli..
Asia voi kyllä hoitua olkaimia säätämälläkin kuntoon..- ei kiva
En ole laihdutuskuurilla.
Mistä sen tietää että onko se sienitulehdus, jollain testilläkö?
Tukevia liivejä käytän, yleensä urheiluliivejä.
Perunajauhoja olen kokeillut laittaa pesun jälkeen.
- minulla ei haise
minusta on uskomatonta, jos jollakulla rinnan alukset haisevat pahalle. Minulla ei ole koskaan haisseet eivätkä hikoilleet.
Minusta kannattaa miettiä painonhallintaa ja kunnollisia rintaliivejä. Suosittelen alan erikoisliikettä.
Minulla rinnat eivät roiku. Siitä olen pitänyt huolta säännöllisillä jumppaliikkeillä.- olla
merkityksettömät AA??
meinaan taivaan tosi on, että kun kuppikoko on kuten minullakin E, niin väistämättä ne rinnat "roikkuu" jonkin verran. ja kun ne kerran ovat isot ja vaikka on tukevat liivit niin silti tuoksahtaa illalla jos päivällä on vähänkin hikoillut. eikä vaakalukemilla ole tässä asiassa mitään tekemistä.
tee vaan jatkossakin niitä jumppaliikkeitä, ehkä säkin saat joskus vielä kuppeihin jotain täytettä niiden avulla? - mape
on todella ihanaa että aina löytyy joku avarakatseinen ihminen joka ei näe nenäänsä tai tissejään pidemmälle!
Kyllä jo c-kuppi on sellainen koko että ei ne ihan taivasta kohti törötä vaikka mitä jumppaa tekee isommista puhumattakaan.
Kannattaa edelleen jumpata ja oll avaikka kommentoimatta asioita joihin ei ole omakohtaisempaa kokemusta kuin se ettei tajua koko ongelman ydintä!
Itseasiassa sekin on vielä lisättävä, että ei läheskään kaikilla edes ylipaino tarkoit asitä, että rinnoissa olisi yhtään ylimääräistä rasvakudosta tai ainakin moni on sillä motivaaatiolla laihduttanut ja sitten todennut asian siitä vinkkelistä turhaksi. Toisaalta taas eipä ne tissit isone lihotessakaan kovin monella.. Eli hieman hakoteillä on ajatus sikälikin. - Anonyymi
Isot rinnat myös, ei niitä jumppaamalla pystyyn saa. Painavat. Kuppikoko F ja välillä H. Riippuu liiveistä.
Välillä tuoksu on 😱 rintojen alla ja iho menee rikki. On pidetty hygieniasta kiinni ko paikoissa. Talkkia laitettu. Se johtunee hormooneista 🤔 ärsyttävää lyllä - Anonyymi
olla kirjoitti:
merkityksettömät AA??
meinaan taivaan tosi on, että kun kuppikoko on kuten minullakin E, niin väistämättä ne rinnat "roikkuu" jonkin verran. ja kun ne kerran ovat isot ja vaikka on tukevat liivit niin silti tuoksahtaa illalla jos päivällä on vähänkin hikoillut. eikä vaakalukemilla ole tässä asiassa mitään tekemistä.
tee vaan jatkossakin niitä jumppaliikkeitä, ehkä säkin saat joskus vielä kuppeihin jotain täytettä niiden avulla?Minulla nuorena A-kuppi, nyt E tai F. Synnytykset ja imetykset hormoonitoiminnan lisäksi kasvattanut tissejä. Ja en ole ylipainoinen. Yhtenään saa olla pesemässä, tai ainakin pyyhkimässä rinnan alusia kuivaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1452720Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3621995- 401717
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii331614Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua281360Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941203- 541163
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul327937Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles110928Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53772