Kuuntelin aamulla autoradiota ja sieltä soitettiin Abban iki-ihana Winner takes it all... Biisin sanoituksista voisi poimia monta "totuutta", mutta yksi nousi juuri tänään yli muiden: "--- does it feel the same, when she calls your name..."
Kun usein tälläkin palstalla kirjoitetaan katseista ja niiden voimasta, niin eikö totta, että oman nimen kuuleminen juuri hänen lausumanaan hivelee sydäntä aivan erityisellä tavalla. Samoin kyllä toisinkin päin: Hänen nimensä lausuminen ääneen saa lisukkeeksi vähintäänkin hassun virneen, mistä valpas kuulija voi päätellä enemmän kuin tarpeeksi puhujan fiiliksistä ;) Ai niin... Tuntuu tuo nimijuttu toimivan kirjoitettunakin ;)
Musiikkia korville
4
537
Vastaukset
- havainnut saman
jänniä viboja tulee. Jos esim. näen hänen nimensä jossain sävähdys menee läpi ja tuntuu lämpimältä ja sama oikeastaan kun nimensä kuulee lausuttavan. Nyt rupeankin lausumaan hänen ihanaa nimeään jos vaikka kuulisi kun kutsun häntä;)
- "se sano mun nimen.......
siis totta, aaaaivan totta.
- ygthhyjfffggg
Winner Takes It All:in sanoma ei ole kovin järkevä.
https://www.eurekalert.org/pub_releases/2015-06/ez-twd061115.php
Ihmisten/evoluution täytyy toimia ryhmissä ja auttaa heikompiaan (epätodennäköisemmin vahvempia), jotta ryhmä pysyy hengissä ja pystyy ottamaan riskejä ja kokeilemaan uusia geenejä/toimintatapoja eikä juutu lokaaliminimiin.
https://youtu.be/tv2WHCBnAz8- korjaus5436
.. juuttua lokaalimaksimiin.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.2110865- 408117
- 1235211
- 1313593
- 693548
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi353504- 333147
- 552489
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak351981- 281766