Mikähän mahtaa olla kulutus tämmöisellä w202 mallisella mersulla? Elikkä tämä on vissiin sitten 93-99 vuosina tehty C180.
C180 Kulutus
10
10078
Vastaukset
- jaaa-a
mut sanotaan nyt että kymmenen litraa,muutama litran tarkkuudella...aivan sama jos kysyisin että paljonko vie vanha massey ferguson bensaa tunnissa??riippuu tietty kunnosta ja käyttäjästä.eiköhän tonkokonen auto vie sekalaisessa ajossa merkistä riippumatta sen kympin.tiedät sen kyl itekkin ja autolehdistä tai lähimmältä autoliikkeeltä voit varmistaa..
- Autoilija82
Tarkennetaan tosiaan sen verran, että 1.8 litrasen moottorin ihan valmistajan antamia tietoja esim. keskikulutuksesta olisi kiva tietää. Mutta jos se tosiaan kymmentä litraa sadalla alkaa olemaan, niin jää mersu ostamatta.
- mb c 180 -95
Mulla c 180 mb vm.95 kulutus kaupunkiajossa 8-9 litraa ja matka-ajossa noin 7 litraa.
- tuc
http://www.mercefreaken.com/modellene/202/202.htm
Täältä löytyy kaikkien uudempien Mersujen tekniset tiedot: http://www.mercefreaken.com/ - Anonyymi
Kyllä ohjekirjan mukaan menee 10 l
- MB mies
Mulla vuoden ollut C180(vm2000)niitä vikoja W202 mallia ja vähemmän vie kun farkku VW Golffi.Vähän yli7litran tietämissä sekalaisessa ajossa!!!ja mitattu ihan pistooli ja matkamittari hommana.Tietty aika paljon kiinni ajotavasta jne.Muutenki ollut kaikin puolin ihan kymppi ostos!
- Kiesiläinen
Ostin viikko sitten ekan Meseni. Tankkasin tois-
sapäivänä,trippimittarissa 470km (olin nollannut
sen eka kertaa tankatessani). Tankkiin meni Gasoa
32litraa>> kulutus 6,80 L/100km
Auto siis MB 180C vm95 - Anonyymi
Vie sen 9-10l sadalla päasiassa kaupunki rälläyksessä ei taloudellisella ajotavalla. yli kympin en ole päässyt vaikka tehdasilmoittaa kaupunki kulutukseksi 12.7l mikä kuulostaakin 1.8 koneelle aikas isolta. Sit ku ajaa pääasiassa maantie/motari ajoa taloudellisella ajo tyylillä nii pääsee alle 7 litraan aikas helposti. Suht paljon kuluttava auto tehoisekseen mutta rauhallisella ajotyylillä ei niinkään paljoa kuluta ja tollasessa c180 ei pahemmin korjauskuluja tule on meinaan sen verran luotettavia autoja,itselläni ollut 3 c180 w202 mersua.
Hei, harnassa on ostaa saksasta tuotu mersu kaytettynä ja on Mercedes-Benz c 180 4d A mersu automaatti. paljon mahtaa olla kulutus . ?
- Anonyymi
-95 w202 c180 kuluttaa itellä 10.5l/100km vittu mitä romuja vituttaa tuo kulutus suunnattomasti 340km 36l sAATANA
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1403909Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso93312Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai422913Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani122812Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1382488- 502124
"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For951296Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es631274Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist151234Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t361139