MF 390 neliveto

Massikka ongelmia

MF 390 vm.95:ssa on jäänyt neliveto päälle eikä kytkeydy pois. Nelivedon kytkentä on sähköinen ja kytkimen valo toimii..onko vastaavaa vikaa ollut muilla?

5

6571

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ton00

      meillä saman ikäinen 390:n ei ainakaan vielä mitään vikaa. Kannattaa muuten tarkistaa jarrupolkien kytkin(kytkeytyy neliveto päälle kun painaa molempia jarruja) ettei se kytkin ole rikki.

      • myös...

        jarruvalojen sulake


    • mangneettikäämi

      sieltä kartaanin takapäässsä olevasta mötikästä (mutteri auki ja nostat pois)ja kokeile vaikka meisselillä toimiiko se (laita siihen reikään se meissseli ja sitten katkaisijsta neliveto päälle, niin silloin pitäisi sen käämin tulla mangneettiseksi,ja taas ilman virtaa ei, jos toimii noin niin silloin saattaa siellä sisällä oleva pieni kara olla jumissa ja joudut laskemaan muistaakseni öljyä vähemmäksi ennenkuin sitä aukaset, mutta tarkista ensin nuo muiden aiemmin esitetyt hommat.

      • Massikka ongelmia

        Jarruvalon sulake oli palanut, siinä vika! Eipä olisi heti tullut mieleen, kiitoksia paljon avusta!!!!


    • Heei mikä vikana kun massikka lukko ei kytkydy pois jatkva lukko päällä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Realistisesti

      Miten toivoisit, että asiat etenisivät hänen kanssaan? Kuka tekisi mitä?
      Ikävä
      112
      1103
    2. millaiset hiukset

      kaivatullasi on? :)
      Ikävä
      33
      829
    3. Miksi et edistä asiaa...

      Kaivattusi suhteen??
      Ikävä
      55
      828
    4. Minkälaista ajattelisit elämänne olevan

      jos olisit kaivattusi kanssa yhdessä?
      Ikävä
      65
      767
    5. Sinulle nainen

      Koitan vihdoin jättäytyä täältä pois. Taas koko illan tänne tullut vain jotain pilkkaus viestejä, ei jaksa tuollaista. M
      Ikävä
      78
      684
    6. Tää on todella huvittavaa seurata näiden savolaisten

      naapurusten piikittelyä ja vihanpitoa toisilleen netissä. Näyttää siltä, että Mehtoselle alkaa tulla isäukon piirteet e
      Tuusniemi
      37
      663
    7. Kuka mölyapina

      Kuka saatanan vittu naama mölisee sunnuntaiaamuna jolla ei oo edes lauluääntä. Yön kuulunut jonkun ajan mölinää sisälle
      Suomussalmi
      14
      589
    8. rattijuoppoja

      tavattu taas Haapavedellä, hyvä että poliisi on valppaana
      Haapavesi
      16
      547
    9. Kuhmosta (kyseenalaiseen) kuuluisuuteen

      Naapurikylän, siis Nurmeksen suurin tubettaja on iskenyt naisen Kuhmosta. Kertoo kanavallaan naisen olevan hyvä rakastel
      Kuhmo
      3
      542
    10. Salaattirosvo

      Sinulle tiedoksi joka varastit salaatit viime yönä kasvulootasta,jäit riistakameraan🤣🤣🤣. Tulehan selvittelemään asia
      Suomussalmi
      22
      542
    Aihe