Vl-apteekkarin

kondomien myynti on pikkujuttu sen rinnalla, että SRK ja vl-saarnaajat julistavat päivästä toiseen perkeleen "evankeliumia".

PS. Ei kondomien myynnissä ole mitään pahaa, koska Raamattu ei kiellä ehkäisyä.
4572
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ihme, että otsikossa mainittu valheoppi uppoaa vl-kansaan kuin häkä. Mutta uppoaahan sinne myös monta muuta SRK:n ja vl-puhujien opettamaa Raamatun vastaista harhaoppia.

Esittävät kuitenkin uskovaista. Kummaa joukkoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Toropainen kirjoitti:

kondomien myynti on pikkujuttu sen rinnalla, että SRK ja vl-saarnaajat julistavat päivästä toiseen perkeleen "evankeliumia".

PS. Ei kondomien myynnissä ole mitään pahaa, koska Raamattu ei kiellä ehkäisyä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu