Kenttä johtajia paljon?

saako ne palkkaa?
6718
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Työtä ne tekee ilmaiseksi, kun se on niin kivaa puhua virveen.

Äänestä

Poliisin kenttäjohtajat ovat niitä täydennyspoliiseja, jotka vapaa-ajallaan, ihan vain huvikseen ovat pukeneet poliisin formun ylleen ja johtavat kentällä ilman palkkaa poliisin operaatioita.

Äänestä

Viime vuodelta hyvä tapaus.
Sattu sellanen itseensä täynnä oleva ns mulukku poliisi ja hommat ei nyt ihan luistanut etiketin mukaan..ei todellakaan jos hommia ei tehdä tosiaan lainpuitteissa.
No ns kenttäpäälikkö pollasteli ja kysyttäessä esimisetä niin tämä naurettava rivipoliisin kuvatus kertoin itse olevan esimies..no tivattuani aikansa tämä mulkku tajusi että onhan hänelläkin esimies vai kka luuli että hän hoitaa omat virheensä itte.
Voi vittu mistä näitä idiootteja pääsee niihin ns esimiestehtäviin.

Äänestä
  • ainakin ruskeakielisissä paikoissa

    Äänestä

  • Voi-ittu, kun luulin tämän 3===0:n olevan hoidossa. Back again.

    Äänestä

  • back again kirjoitti:

    Voi-ittu, kun luulin tämän 3===0:n olevan hoidossa. Back again.

    Ikävä ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


En ole ikinä nähnyt kirjoitti:

saako ne palkkaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu