Missä päin kannattaisi ajella? Entä onko hotelleista kokemuksia?
Keski-Norjaan autolla
3
1260
Vastaukset
- halvinta
käyttäkää leirintäalueita ja mökkejä.Hyvätasoisia ja suht halpoja varsinkin huom.Jos ei lohijoen lähellä!!!!Hotellit sikakalliita.
- aika monta kahtomisen arvos...
http://www.arijanina.net/
Norjan reissuu,
Hauskaa matkaa! - Kvibyssä majaillut
Maisemien ja nähtävyyksien puolesta kapea Norja Trondheimin ja Mo i Ranan välillä (E6) on varsin mitäänsanomatonta metsäistä vaaramaisemaa kuin Pielisen rantoja ajelisi Pohjois-Karjalassa.
Tietysti Trondheimissä kannattaa käydä katsomassa Norjan kuninkaalisten kruunauskirkkoa eli Nidarosin katedraalia. Katedraalin läntinen julkisivu on upein pohjoismainen kivikirkon rakennelma.
http://no.wikipedia.org/wiki/Vestfronten_på_Nidarosdomen
Etelän "vuori-Norja" päättyy pohjoisessa sinne Rauman kunnan keskustaajamaan Åndalsnesin.
---
Majoitus kahden hengen huoneessa Rica-ketjun hotelleissa oli/on hinnaltaan välillä 800-1100 NOK eli yli €100/yö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986478KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3606024Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602953Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521092404Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082075- 1251784
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191653Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811320- 731217
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331208