Vaasan HIV/AIDS-tilanne

Vaasassa ja lähialueilla on 44 kpl HIV-positiivisia. Suomessa HIV-positiivisista 42% on ulkomaalaisia.
2883
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

-jos ei osaa kondomia käyttää,syyttäköön itseään..

Äänestä

”Ketä” on kiva kaveri kun se meinaa niin paljon…

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ketä meinaat pökkiä? kirjoitti:

Vaasassa ja lähialueilla on 44 kpl HIV-positiivisia. Suomessa HIV-positiivisista 42% on ulkomaalaisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu