Kipor-aggregaatti

1000 V:n tukka

Olet katsellut aggregaatteja, teholtaan 3000 - 5000 kVA. Tuollaista Kipor-merkkistä dieselaggregaattia saa alle tonnilla (5 kW), sen valmistusmaa on joku Korea, Kiina,tai yms. maa. Myyjä kehuu ja kilpaileva yritys moittii, että sen moottori ei täytä EU:n päästönormeja, on tuotu maahan vippaskonsteilla kuulema. Onko kellään kokemusta moisesta halpakoneesta??

3

3296

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jani.

      Tarkista ainakin kuka niitä huoltaa ja varaosien saatavuus.

    • timanttimies

      kipori,eipä oo ainaskaa vielä moittinu ja kuka niitä normeja on mittaamas,toski viikko sitte poltin tynnyris roskia ja 20 litraa meni jäte-öljyä,eikä kukaa ollu mittaamas

    • kaasua

      haistakoon paskat koko hiilinielu ja ilmasto höpötykset. joutilaat muka tärkeät yliopistoviisaat keksineet koko jutun.napajäätikkö on pienentynyt tuhansia vuosia ja miksei pienene edelleen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      89
      2628
    2. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      203
      1658
    3. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      116
      1600
    4. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      41
      1461
    5. Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla

      Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v
      Ikävä
      64
      1222
    6. Juhannusterveiset kaivatulle

      Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻
      Ikävä
      76
      1005
    7. Kaupunki osti Absin

      Nyt vaan yrittäjiä kaivataan
      Haapavesi
      56
      969
    8. Sä oot kyllä

      Aika erikoinen nainen
      Ikävä
      45
      867
    9. Rakastan sinua

      Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
      Ikävä
      63
      849
    10. Millaistakohan

      Sun kanssa suhde olisi?
      Ikävä
      61
      835
    Aihe