vai vain toinen??
aikeissa hankkia ehkä molemmat, mutta ehkä pelkät tossutkin auttaa tähän kurakeliin?
Meillä ainakin tassuista lähtee ENITEN likaa muuta kun pesee.
Ja toinen, onko koiralle liian tukalat/kuumat oltavat näin kevätpäivänä jos on molemmat päällä??
aikeissa hankkia ehkä molemmat, mutta ehkä pelkät tossutkin auttaa tähän kurakeliin?
Meillä ainakin tassuista lähtee ENITEN likaa muuta kun pesee.
Ja toinen, onko koiralle liian tukalat/kuumat oltavat näin kevätpäivänä jos on molemmat päällä??
Vastaukset 7
Vanhimmat
jos sulla on noutaja ja haluat alkaa sen kanssa pukuleikkeihin niin on tainnut tulla valittua täysin väärä rotu,kai sitten muistat kesäksi ostaa koirallesi uimapuvun?!!??!???!!!!
Jep samaa mieltä edellisen kanssAa :D
kurahousut, kumisaappaat, sadehattu päässä. Käytän kultsullani kurapukua tälläisillä kurakeleillä. Vähentää kummasti puhdistamista, Kiitos puvulle. Voi olla että laitamme kesällä uimapuvun, eikun uimahousut pajalle. Kiitos sulle viisas koiranomistaja.Äly hoi älä jätä!!!!!
siis missäs muualla kuvittelet noutajien pomppivan,meillä kax flättiä,ja keväällä joka puroon ja ojaan pitää päästä,ja jos ei kokonaan kastuta(liian matala oja)niin sitte selälleen pyörimään,seuraava osoite onkin sitten sopivan sottainen piehtaroimispaikka,ja ollaan taas puhtaita kuin pulmuset.Niin se vaan on että noutajien kanssa pitää sietää kotona pieni määrä hiekkaa yms sotkua,ja pesua,pesua ,pesua,tosin omia koiriani käytän metsästykseen ja anna toteutaa rodunomaisia taipumuksiaan myös veden kanssa läträilyyn,ja pukeutumiseen riittää ihan oma turkki.Osta ensi kerralla puudeli,sitä on kiva pukea,ja jos on oikein hieno neiti tai herra niin kiertää lätäkötkin,niin ja ei kultsulle tuu kevätauringossa kuuma kurapuvussa ei todellakaan,äly hoi älä,ai mutta on tainnut jo jättää!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kiitos.
Ensinnäkin, EN aio pukea koirilleni mitään joutavia vaatteita (paitoja, housuja ja mitä lie muuta)
Tossut on tullut hankittua, mutta kurapukua tuskin tulee hommattua. Eikä muutenkaan mitään muita vaatteita. Lapset on kunnon pukemista varten.
Että hommatkaa elämä, älkää ruvetko narisemaan ja v*ttuilemaan asioista!
viilentää mukavasti varsinkin mustaa turkkia, varsinkin kosteana... ja puhtaan valkeana tietty :))
parasta on uinti tahi kahlailu