minkälaista on olla armeijassa isorintaisena? onko ongelmia? tuijotuksia, kähmintää?? kertokaa!!
Varsinkin Suojelukoulun/Koulk parhaillaan suorittavat/suorittaneet kertokaa
Varsinkin Suojelukoulun/Koulk parhaillaan suorittavat/suorittaneet kertokaa
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Itse olin rovajärven ammuntaleirillä jossa oli yksi lääkintäalikessu joka oli nainen. Häntä pani samana yönä todistetusti 5 varusmiestä sotilasarvoon katsomatta. Jos on jakajaluonne, kai sitä jakaa saa. Aina on ottajia kun puutteessa olevien miesten laitokseen nainen menee.
minkänäköinen hän oli? muodokas?
Heh...vedet silmissä nauran teidän jutuille.itse en ainakaan miesten takia inttiin mene!Eihän sille voi mitään jos ihanan miehen siellä kohtaa,mutta tollaseen en ainakaan itse ryhdy
Isot rinnat vois olla tasapainottava tekijä esim. marseilla. Siis jos joutuu kantamaan raskasta reppua, miinoja tms. Ei tule ryhtivikaa. Isot rinnat vois olla myös vararavinnon lähteenä jos muu muona loppuu. Eiköhän ne jossain Pohjois-Koreassa ole tutkineen jo näitäkin mahdollisuuksia...
ei pidä uskoa kaikkiin tornihuhuihin..
HEHHEHEHHEHEHEHEHEHEHEHHEHEHHEHEHEHEHEHHHHEHEHEHEHEHEH
HYVIN MENEE,OLI ISOT TAI PIENET...https://www.youtube.com/watch?v=WA0_p0gyGZ8&list=PLmb1Thl8L0NhbSY_CaSruFbhQ_kwNQEtF&index=4
No itselläni on c-kuppi ja kyllähän se keräsi huomiota yhdeltä sun toiselta mieheltä, sotilasarvoihin katsomatta. Ehdoitteluja tuli jos jonkinmoisia ja muutamiin suostuinkin.. mutta vain jos mies oli todella komistus =) Korkea-arvoisin oli kompanjamme komentaja, kapteenismies ja naimisissa.. rakastelimme kiihkeästi hänen toimistossaan kun muut porukat lähtivät marssimaan =) Voi niitä aikoja!!
millasia rintsikoita käytit intissä?
kuinka monen kanssa nait intissä? oliko kivaa???
Vai että oikein kompanjan komentaja! Hekoheko:-D
Etpä ole tainnut kasarmin porttien sisäpuolella paljoa käväistäkään. Perusyksikköhän on komppania ja sitä johtaa päällikkö. Komentaja löytyy vasta pataljoona- ja rykmenttiportaasta.
Ehkä Sanna on ollut muna- korjaan, puna-armeijassa siellähän ovat päälliköt ja komentajat asemissaan hiukan eri tavalla kuin suomessa.Tiedä vaikka olisi saanut politrukkia.
huh kylläpäs näin aamusta pistää nauruhermot koetukselle moinen postittaminen =)
Ei komppanialla ole komentajaa, vaan päällikkö.
Joitain perinnejoukko-osastoja voi joukkoyksikköinä olla, esimerkiksi Hämeen Rykmentti tai Viestirykmentti, mutta kyllä Suomi on yleensä rykmentteinäkin pataljoona.
Virhe termeissä lienee tullut suomennoksista englannin kielisestä termistöstä.
Suomessa komppania (patteri) on perusyksikkö ja sillä on päällikkö. Englanninkielin vastine on Officer in charge (OIC), mutta sen ohella käytetään myös nimikettä company commander.
Pataljoona (patteristo) ja rykmentti ovat prikaatin osana joukkoyksiköitä ja niillä on komentaja, englanniksi officer in charge tai battalion commander tai commanding officer.
Prikaati ja itsenäiset pataljoonat sekä rykmentit ovat joukko-osastoja ja niillä on niinikään komentaja. Englanniksi commander tai commanding officer.
Rykmenttejä on edelleen useita, varsinkin tykistön ilmatorjunnan ja viestin alalla.
Onko kukaan ollut Slukissa? Siellä on paljon naisia, myös isorintaisia..
olin 1/01 slukissa, siellä oli silloin muutama hirveä sotanorsu, joista ei saanut selvää mitä sukupuolta ne edustivat.
..entäs alikersantti, myöhemmin myös ylikersantti Aromaa? Ëikö yhtään beibeä?
Aromaa oli meidän alikessu ja hirvee riippatissi, muutenkin se oli hirveä tankki. Mun aikana ei ollut ketään jota olisi voinut sanoa hyvänäköiseksi "naiseksi"
näitkö sitä aromaata esim. leireillä vaik rintsikoissa teltassa? eiks sil aika isot oo? tiedätkö mistä sais sen maili-osotteen tai puh.numeron?
En viitti laittaa sitä tänne, mutta jos laitat sähköposti osottees ni voin laittaa, sulle puhelinnumeron ja osotteen..Joo yhel mettäkeikal se pomppi rintsikat ja kalsarit jalassa siellä meidän teltassa..
osote: [email protected] millaset rintsikat? mitä tykkäsit näystä?
Taisi olla "Tuntemattoman" vääräleuka-Vanhala, joka Linnan tekstissä herkutteli itänaapurimme naisplutoonan kohtaamisesta. Siinä kuviossa saattaisi syntyä kiihkeitä lähikamppailuja, hahmotteli kelpo korpisoturimme. Maatuska-armeijattarien runsas rynnäsvarustus tuskin olisi haitannut niissä kohtaamisissa.