Pelätäänkö ihastumista??

onko niin, ettei uskalleta ihastua, edes hiukkaakaan? Kun lukee viestejä, tuntuu, että me pidetään tunteita piilossa...eiks vois nyt vähän ihastua silloin tällöin, ei se niin kamalaa oo.

Annetaan tunteille vähän löysää, ei pingotetata aina... ;)
4873
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kamalaa...

Äänestä
  • oli huono sanavalinta, mutta voitas näyttää tunteita vähän enemmän :)

    Äänestä

Pelkään pettymyksiä, siksi en enää uskalla ihastua. ihastuminen ku on ollut yksipuolista.

Äänestä
  • totta mullakin, mut oon yrittänyt siitä huolimatta ihastua niin, ettei järki karkaa..helpompi sanoa kuin tehdä, onhan se vähän niin...että hallitsisi omat tunteensa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ii-hastus kirjoitti:

onko niin, ettei uskalleta ihastua, edes hiukkaakaan? Kun lukee viestejä, tuntuu, että me pidetään tunteita piilossa...eiks vois nyt vähän ihastua silloin tällöin, ei se niin kamalaa oo.

Annetaan tunteille vähän löysää, ei pingotetata aina... ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu