Olihan tuo ottelu ihan hirveätä katsottavaa, mutta kannattaa muistaa, että jalkapallo on Azerbaidzanissa ylivoimaisesti suosituin urheilulaji.
Suomessa jalkapallo on viidenneksi tai seitsemänneksi suosituin laji medianäkyvyyden suhteen. Harrastajamäärissä jalkapallo on suosituin, mutta harrastajamäärät eivät tee lajista oikeasti suosittua missään nimessä. Jos harrastajamäärät olisivat suosion tärkeimpänä mittarina, niin joutuisin sanomaan, että jalkapallo (soccer) on Yhdysvaltojen toiseksi suosituin laji.
Futis viidenneksi suosituin
4
266
Vastaukset
- fdgdfg
toiseksi suosituin jääkiekon jälkeen myös medianäkyvyydeltään..
- DDDDDD
Vaan kun ei ole, laskepa vaikka kuinka usein futista näkyy mediassa ja ota huomioon vielä TV-katsojaluvut. Aika synkältä näyttää!
Varsinkin pikkukaupungeissa hyvin harva on niinkään kiinnostunut jalkapallosta ja muutenkin niitä jätkiä, jotka harrastavat futista vahemmalla iällä pidetään lätkäkaupungeissa vähän outoina/homppeleina. En ainakaan itse uskaltaisi mennä Liperissä potkimaan jätkänä palloa. Jos olisin tyttö niin se voisi olla paikallisten amisten mielestä hyväksyttävämpää. - on kingi
DDDDDD kirjoitti:
Vaan kun ei ole, laskepa vaikka kuinka usein futista näkyy mediassa ja ota huomioon vielä TV-katsojaluvut. Aika synkältä näyttää!
Varsinkin pikkukaupungeissa hyvin harva on niinkään kiinnostunut jalkapallosta ja muutenkin niitä jätkiä, jotka harrastavat futista vahemmalla iällä pidetään lätkäkaupungeissa vähän outoina/homppeleina. En ainakaan itse uskaltaisi mennä Liperissä potkimaan jätkänä palloa. Jos olisin tyttö niin se voisi olla paikallisten amisten mielestä hyväksyttävämpää.Medianäkyvyydeltään ravit on Suomen ykkönen ja yleisömäärältään ehkäpä kakkonen , sillä tässä suhteessa jääkiekko vie ilmeisesti siltä ykkössijan .
- voi vittu
DDDDDD kirjoitti:
Vaan kun ei ole, laskepa vaikka kuinka usein futista näkyy mediassa ja ota huomioon vielä TV-katsojaluvut. Aika synkältä näyttää!
Varsinkin pikkukaupungeissa hyvin harva on niinkään kiinnostunut jalkapallosta ja muutenkin niitä jätkiä, jotka harrastavat futista vahemmalla iällä pidetään lätkäkaupungeissa vähän outoina/homppeleina. En ainakaan itse uskaltaisi mennä Liperissä potkimaan jätkänä palloa. Jos olisin tyttö niin se voisi olla paikallisten amisten mielestä hyväksyttävämpää.Ja kyllä lajin suosio tässä maassa nousee uuteen kukoistukseen tämänpäiväisen uroteon jälkeen jonka Suomen joukkue azereita vastaan järjesti :D
summa summarum: Jos ollaan jalkapallossa aivan paskoja niin eipä silloin ketään kiinnosta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 893402
- 1033076
- 532282
- 211802
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201715Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..111660Olisitpa rakkaimpani
Kaipaan sinua. Ikävä sinun läsnäoloa ja kaikkea sinussa. Päivistä, jolloin nähdään tulee onnellisia päiviä. Sinun seuras61618Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein221478Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131401Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin381384