Turkulaisessa oli maininta, että kaupunginjohtajan huonetta ei näytetty kun uutta kansliaa esiteltiin. Mitä salattavaa siellä oli?
Kaupunginjohtajan huone?
---------
5460
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kiinnostaa joku huone, oletko....
Siksi,että minuakin veronmaksajana kiinnostaa, miten rahoillani on sisustettu kaupunginjohtajan huone.
Käy esimerkiksi sairaaloissa katsomassa hektistä työtä tekevien sairaanhoitajien ja lääkärien taukotiloja,jos tosin ehtivät kerran päivässä kahvikupposen kiduksiin heittää.Ei paljon naurata nahkoloosit ja ökykirjoituspöydät nimikkoviineineen.
Siksi minuakin kiinnostaa kaupungin "työläisten" kovin erilainen kohtelu?!
pointti, mutta joku demari jo ehti aloittaa hys hys linjan. Eihän veronmaksajien kuulu tietää miten veromarkkoja törsätään, ainakaan hyssyttelykaupungissa. Jatkakaa vaan sitä sensuuripolitiikkaanne, kyllä napsahtaa omaan nilkkaan seuraavissa vaaleissa.
Tämä kyseinen huone on juuri niin kalliisti sisustettu kuin vain voi olla.Jos mööbeleisin saadaan menemään 200000e aivan oikein niin mieti mitä sillä saa aikaan.
Nyt on medialla paikka toimia.