Urgh, paha olo

Raskaudenko tulis olla kivaa ja ihanaa?! Tulin raskaaksi vahingossa ja luultavasti meinaan ottaa lapsen vastaan mutta sanonpa vaan et jos vaikka joku raasu 14-vee, itsekin lapsi joutuu kokemaan jo niin aikaisin raskauden niin se on ihan kamalaa. Ei tahdo vanhempikaan olla kovin iloinen ja onnellinen kun oksettaa ja kaikkea muuta. Ei ihme et jotkut kokee lapsen inhottavana loisena. Aivan kaamea olo... En suosittele.
5724
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Minä oksentelin ekat 4 kk:tta mutta en siltikään kokenut että lapseni olisi inhottava loinen..vaikka vahinko olikin..tai no, sanitaan nätimmin, suunniteltu lapsi, tuli vain pari vuotta ennen suunnitelmia:)

Äänestä

Huolehtisit ehkäisystä niin et tulisi vahigossa raskaaksi..naurettavaa tolainen kitinä itepähän olen ittesi tohon tilaan saattanu!

Äänestä
  • ...ja ehkäisyhän toimii aina jos sitä käyttää oikein... eikö niin... *lallallaaa*
    ***

    Äänestä

Itse inhosin raskaana oloa, sillä oksensin alusta loppuun saakka. Eikä tuon vauvan kanssa ole vieläkään aina niin ruusuista, jos tulee itkuisia iltoja tai muita hankaluuksia. Mutta mielestäni tuo "vitsi kun mulla on just nyt paskaa" - olo ei kuitenkaan tee abortista hyväksyttyä. Erilaiset valinnat tuottavat erilaisia tuloksia. Eli jos harrastat seksiä, niin aina on mahdollista saada yrjöttävä olo ja krooninen univelka.

Äänestä

Niin miten tämä tarina liittyy abortti-palstaan?
Varmasti tiedät että täällä on oma palsta odottajille.
Ja hei, ne oireethan on yksilöllisiä. Itse olen taas voinut raskaana ollessa paljon paremmin kuin "normaali tilassa". Tuttuni taas voi pahoin niin että joutui aina säännöllisesti käymään tiputuksessa koska oksenteli ja voin niin kovin pahoin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


en suosittele kirjoitti:

Raskaudenko tulis olla kivaa ja ihanaa?! Tulin raskaaksi vahingossa ja luultavasti meinaan ottaa lapsen vastaan mutta sanonpa vaan et jos vaikka joku raasu 14-vee, itsekin lapsi joutuu kokemaan jo niin aikaisin raskauden niin se on ihan kamalaa. Ei tahdo vanhempikaan olla kovin iloinen ja onnellinen kun oksettaa ja kaikkea muuta. Ei ihme et jotkut kokee lapsen inhottavana loisena. Aivan kaamea olo... En suosittele.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu