tee

teessä ei vissiin ole kauheasti energiaa?? harmi vain etten voi sietää sitä:D ei maistu miltään, haisee vaan pahalle. mut jos kupillisen juon, tulen täyteen eikä tartte mitään muuta enää syödä ku tulee huono olo. kätevää, jos ahmii ja oksettaa, juo vaan teetä ni kaikki tulee ulos;D
2322
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Pistä toki makeutusainetta joukkoon. Niitä voi ostaa sellasina tabletteina. Yksi tabletti vastaa ruokalusikallista sokeria ja siinä on vaan 0,2kcal, jos se ei oo liikaa susta.

Äänestä

Huonoina aikoina (silloin kun anoreksia ja bulimia ovat pahimmillaan) juon päivässä monta kuppia teetä. Siitä tulee makeutus aineen kanssa ihan kelvollista ja siitä ainakin luulee tulevansa täyteen. Kaloreita varmaan yhteensä alle 10. En kyllä tarkkaan tiedä. Teellä ja puurolla tämäkin päivä mennyt, eilen tuli oksenneltua niin paljon että nyt tosi huono olo.
:(( Tsemppiä kaikille!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyvä? kirjoitti:

teessä ei vissiin ole kauheasti energiaa?? harmi vain etten voi sietää sitä:D ei maistu miltään, haisee vaan pahalle. mut jos kupillisen juon, tulen täyteen eikä tartte mitään muuta enää syödä ku tulee huono olo. kätevää, jos ahmii ja oksettaa, juo vaan teetä ni kaikki tulee ulos;D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu