Olen tässä muutaman kuukauden syöttänyt koiralleni jahti&vahti kana-riisiä ja on todella hyvä ruoka ollut ainakin meillä, ja ainakin tähän asti!Onko muilla kokemuksia tästä merkistä?Positiivisia vai negatiivisiä?meillä ei ainakaan karvaakaan lähde yhtä paljoa kuin ennen, kyllähän sitä tietty lähtee jonkun verran tähän aikaan vuodesta, mutta ei ollenkaan samassa määrin kuin edellisten ruokamerkkien kanssa.niinhän se tietty on että kaikki on yksilöllistä koirienkin suhteen.
jahti&vahti
Blue-dog
4711
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Meillä on koirat syöny tätä ruokaa ja pari pentuetta myös, ei ole mitään negatiivista sanomista, päinvastoin.Meillä syödään energiaa ja extraenergiaa, tuntuu maistuvan ainakin koirat ei ole ruokansa kanssa nirsoilleeet tuntuu vaan olevan ihan suorastaan herkullista, jos niitä pystys haastattelemaan ;-)
ruoka kyllä säkitetään suomessa mutta itse nappula valmistetaan saksassa.
Mutta ruokana erinomainen ja koirille maistuu, ei myöskään hinnalla pilattu.
Isoja jätöksiä sillä saa(varmaan yksilöllistä). Käytössä on ollut kana/riisi aikuisilla ja se sininen penturuoka pienillä. Olemme siirtyneet aikuisilla Royal Caniniin.
Meillä alettiin syöttämään Jahti&Vahti Energiaa, koska olimme kuulleet kyseisestä ruokamerkistä pelkkää hyvää. No, kävikin niin, että molemmat koirat saivat valtavat allergiset reaktiot. Tuli kaljuja kohtia turkkiin, kuonot turposivat ja oireilivat myös karvattomuudella. Nuorempi sai lisäksi kovan ihottuman. Että ei sitten sopinut meidän koirille, vaan siirryttiin takaisin halvimpaan lammas-riisi ruokaan, mitä saa normaalista kaupasta.