Onko kukaan saanu ikinä venäjältä nenätippuria?
Nenätippuri
8
9330
Vastaukset
- mutta kurkkukupan sain kerran
Petroskoissa vieraillessani vuonna 2001 sain jonkin aivan erikoisen virustulehduksen kurkkuuni. Kurkku paisui suureksi kuin pesäpallo. Parani hyvin kun eräs karjalaismummo antoi Stalisnojaan tehtyä voikukanlehtiuutetta. On kuulemma aina muutaman kuukauden välein Kurkkukuppa epidemia Petroskoin lähiympäristössä ja parantelevat sitä tällä em. rohdolla. Joillakin miespuolisilla venäläisillä tautia esiintyy useamminkin ja rohtoa siksi kuluu runsaasti.
- tapaus, jos
Nenätippurin ja kurkkutippurin saaminen on todennäköistä, jos imeskelee sitä naista alapäästä, joka sairastaa tippuria. Nenätippuri aiheuttaa lähes aina poskionteloiden tulehtumisen. Kurkkutippuri on pahaa angiinaa muistuttava tulehdustila, sen pahin seuraus voi olla äänihuulten totaalinen tuhoutuminen ja henkilöstä tulee mykkä.
- Blastoff
Lappi ja Itä-Suomi ovat täynnä kovin yrmyä vanhaa poikaa. Tuokin asia selkisi, että miksi.
- Idänsusi
Ei pie mennä sinne nenineen missä muut on ollu munineen.
Vanha sananlasku.- klunssila__
totesin jo vuosia sitten pekka saurin yölinja ohjelmassa. älä mee sinne nenines mis muut on ollu muninee!
- ilkee_itikka
klunssila__ kirjoitti:
totesin jo vuosia sitten pekka saurin yölinja ohjelmassa. älä mee sinne nenines mis muut on ollu muninee!
Sää oot kuollu
- Neekerisankkeri on
ilkee_itikka kirjoitti:
Sää oot kuollu
Saanut hyvän kaverin.
- HannaSauri
En sieltä, mutta Klunssilalta henkisesti..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 477705
- 334263
- 573745
- 503210
- 172896
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons652621- 642498
- 552421
- 402349
- 162296