Vietnamin matkailijat, heittäkää parhaimpia rantalomakohteita jossa olette käyneet. Perustelut olis myös kiva kuulla...
Vietnamin rannat TOP 10
9
3560
Vastaukset
- ---
Nha Trangin alue ja Phu Quoc, siinä ne sitten olikin tärkeimmät. Muine eli Phan Tiet ilmeisesti myös kohtalainen.
- reissari ain
phu quoc pikkusaari johon lensin ho tsi minh citystä oli hieno mesta.Lento sika halpa verrattuna taxi vene,ero vain 10e ja ajassa n.6h.suosittelen,ja saaren perukoilta todella ed.huoneet.Vuosi sitten 18e/2h huone kahdella parisängyllä,ja palvelu pelaa.
- yksi.
Minun paras rantalomani on ollut Ha Longin saaristossa Tonkinin lahdella Kiinan rajan tuntumassa. Aivan upea paikka, oli räätälöity risteily kaksikerroksisella puulaivalla, miehistöä viisi henkilöä, meitä matkustajia kolme. Hintakin edullinen. Pysähdyimme osteri-ja kalanviljelyslaitoksilla ja pujottelimme pystysuorien kalliosaarten lomassa. Haluamallamme paikalla kapteeni heitti ankkurin pohjaan ja saimme käydä uimassa. Kuuma oli! Söimme myöskin upean kala-ja äyriäisaterian, kapteenin viinien kera. Alueella oli myöskin helmiviljelmiä, kertakaikkiaan kiehtova paikka.
- Katkarapu
Halong on todella kiehtova paikka SUOSITTELEN
- Jalmari
Ei ehkä paikka ,jossa haluaisi 2 vko viettää, mutta
jos matkan varrelle sattuu, niin eräänlaista "rappioromantiikkaa" , ja hieno ,pitkä ranta.- jmmk
ryssät vallannut etelän.kaupoissa puhutaan venäjää ,tinkiminen ei onnistu ,käyttäytyvät töykeästi ja pilaavat ilmapiirin ja lisää tulee.
- DALAT
jmmk kirjoitti:
ryssät vallannut etelän.kaupoissa puhutaan venäjää ,tinkiminen ei onnistu ,käyttäytyvät töykeästi ja pilaavat ilmapiirin ja lisää tulee.
No No!!! Ei pidä paikkaansa,muista että Vietnam on kommunistivaltio ei mikään sinun ihannoima SAKSA.Vietnamissa on todella upeata matkustaa,tehdä kauppaa ja nauttia erilaisesta kulttuurista,ei sun ole pakko sinne matkustaa toiste,mene vaikka USA:han siellä kapitalismi kukoistaa ja kaikki NAUTTII.
- K_k*
Huen ranta. Taisin olla ainoa.
- Japanin silta
Vietnamin rannat talvella ovat hieman säänarmoilla,tuulta,sadetta jne.. Hoi An on mahtava paikka,kulttuuria,arkkitehtuuria,historiaa ja upeita ruokapaikkoja,rauhallisuutta,hienot hiekkarannat "säävarauksella".Sinne taas.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.3073015Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka612343Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3492033- 1191806
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1261729Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121385- 661359
- 661337
- 681263
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl781233