Kyllä saa taas haistella paskaa,ei tarvii kun menee omalle takapihalle niin jo haisee. Käykäähän hyvät koiran omistajat ihan vartavasten kävelyllä ja haistelkaa miltä haisee.Siellä on oman ja muitten koirien paskat teiden varsilla haisemassa kun aurinko paistaa niihin ja haiseehan ne muutenkin.Sitten kun menee ja sanoo asiasta niin on vi........ Eli oleppas tässä sitten.Auttaskohan asiaa jos olis ilmasia kakkapusseja jaossa,tuskin.Vai olisko oikein jos kantas paskat koiran omistajan rappusille.Kyllä ottaa otsaluuhun taas kerran.
Haiseehan se
Minä vaan
10642
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Niin en syytä tästä koiria vaan koiran omistajia joten puolustus puheita on turha kirjoitella.
Haiseeko se koiran paska loppujen lopuksi miltään???? Taitaa olla vain enempi näkö seikka ja ikävämpi sellainen!
omassa kuupassa,ookko käyny millon viimeks pesulla kun tänne asti lemuut
Miksi te koiranpaskoja nuuhkitte, kun on parempaakin tarjolla.
Lopettakaa jo tuo jokakeväinen paskasta puhuminen. Kelatkaa vaikka ed. kevään paskajuttuihin, jos niin kiinnostaa, älkääkä alottako uutta jatinaa!
Olishan se pitänyt arvata ettei tänne kannata kirjoitella.Asiallinen keskustelu varmaan kehittäis mutta kun ei näy onnistuvan niin olkaan.
Olen tehnyt saman havainnon kun kevät koittaa eräällä Lieksan alueella ei voi kävellä astumatta koiran kakkaan, hyh hyh. Täällä missä nykyääm asun sellainen peli ei vetele!! Jo muiden paheksuva katse saa koiran taluttajan siivoamaan paskat pussiin, mutta eipäs Lieksassa. Välinpitämättömät lieksalaiset koiranomistajat korjatkaa heti tapanne.
Ei koira sitä voi tehdä.
teiden varsilta?!
Tervetuloa siivoamaan meidän koirienkin paskat.....Suoltavat sitä tosi paljon ja mielettömän isoja tordareita!
Kylläpä on jollakin pipo tiukalla kun noin otti rankasti asian.Minä itse en tee tarpeitani kadunvarsille vaan meillä on sitä varten WC.Enkä varmasti siivoa sinun koiriesi kasoja mutta ehkä jonain päivänä sinä itse keräät ne.
kakkaran kakkaraa.minun koirat saa lenkillä paskoa edelleen niin paljon kun perseestä lentää
taas alkaa tämä joka keväinen ruikutus koiran paskoista, vaikka niitä on teiden varsilla ihan ympäri vuoden. Keväällä tuoksahtaa kakka ja märkä maa, talvella savu ja pakokaasut, syksyllä kastemadot ja sienet. Muuttakaa umpioon, jos ette kestä elämän tuoksuja. Yhteenkään koiranpaskaan en ole vielä tallannut, vaikka joka päivä lenkillä käynkin.En nimittäin rymyä ojan pohjia myöten, vaan kävelen ihan tiellä. Puistoista kakat ois hyvä kerätä, mutta niitä varten ois kiva olla roskiksia. Kukaan ei halua kuskata sontasäkkiä räpylässään kilometri tolkulla. Eipä koiran kakoista vielä muutama vuosi sitten itketty;nykyään se on muotia. Minun mielestäni on parempi jättää hyvin maatuva kakka maastoon, kuin kerätä se huonosti hajoavaan muovipussiin. Eipä sillä, ei ole tapana paskottaa koiraa asutusalueella, vaan lähdemme aina ulos pidemmän kaavan mukaan.