Missä viipyy LIDLin asema?

LIDL sai luvan kylmän aseman perustamiseen jo ties miten kauan sitten. Olisi jo aika panna hihat heilumaan: Huittisten polttoaineiden hinnat ovat maakunnan korkeimpia; haisee pahasti kartellilta. Vammalassa löpön hinnat ovat 5-10 senttiä/l halvempia. Siellä on LIDLin pumppu.
1589
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Niin tietääkö joku oikeesti tuleeko sitä asemaa vai ei vai haettiinko lupa vaan hyvin vuoksi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pisnesmies kirjoitti:

LIDL sai luvan kylmän aseman perustamiseen jo ties miten kauan sitten. Olisi jo aika panna hihat heilumaan: Huittisten polttoaineiden hinnat ovat maakunnan korkeimpia; haisee pahasti kartellilta. Vammalassa löpön hinnat ovat 5-10 senttiä/l halvempia. Siellä on LIDLin pumppu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu