Huhtikuun lopussa olisi tarkoitus lähteä muutaman päivän lomareissulle Madridiin: olisikos jollakulla tiedossa siistiä, rauhallista ja järkihintaista hotellia hyvällä sijainnilla/hyvien yhteyksien lähellä? Paikallinen ravintolakulttuuri suosii bilettämistä aamuun asti, joten eduksi lasketaan jos ihan alakerrassa ei ole baaria ;)
Kaikki muutkin Madrid-vinkit ovat tervetulleita!
Majoitus Madridissa?
3
1813
Vastaukset
- Viltzu
Hyvä sijainti noin 200 metriä Granvíalta ja metroasema hyvin lähellä. Mutta sijaitsee siis aivan ydinkeskustassa. Silti melko rauhallinen ja alakerrassa ei ole baaria. Hinnat ovat edullisia. Hyvä majoitus, jos ei erityisiä kummempia tasovaatimuksia ole. Ei kuitenkaan mikään lääväkään, vaan ihan asiallinen eli suht hyvä majoituksen hinta-laatusuhde. Eli palvelee juurikin teidän tarpeita!
Katsopa ihmeessä tuolta lisää:
http://www.hostalnuria.es/ingles/index.php
Nurian huonehintoja:
http://www.hostalnuria.es/ingles/habitaciones.php
Fasiliteetit:
http://www.hostalnuria.es/ingles/servicios.php
Suosittelen!- edullisin
edullisin vaihtoehto on yöpyä kadulla tai puistoissa. Halpaa ja mukavaa, voi valita eri paikan vaikka joka yö. Etuna on että tapaa paljon uusia ihmisiä. Pieneksi miinukseksi laskettakoon aamulla kärpäset.
- pöhkö
edullisin kirjoitti:
edullisin vaihtoehto on yöpyä kadulla tai puistoissa. Halpaa ja mukavaa, voi valita eri paikan vaikka joka yö. Etuna on että tapaa paljon uusia ihmisiä. Pieneksi miinukseksi laskettakoon aamulla kärpäset.
miksi aina jonkun pitää vastata asiattomuuksia asialliseen kysymykseen ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain32112004Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15611117Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2666466Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2395273Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1813737- 1743568
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin542581Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3292010Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov121854Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1091849