Mercruiser 3.7

Minkälainen maine mahtaa olla kyseisellä moottorilla,onko bensarosvo?joku syy valmistuksen lopetukseen?tietääkö kukaan?
3558
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

En tunne yksityiskohtaisesti asiaa, mutta moottoreitahan tulee ja menee. Joko ne ovat vanhanaikaisia käytössä tai valmistuksessa, mutta yleensä uudet koneet ovat jossakin suhteessa parempia.

Äänestä

Ton koneen suunnittelussa ei ole kyllä paljon järkeä käytetty..
Ku on tehty 4-koneena,V6 sopis tollaselle 3.7:lle paremmin ja tehoa olis saanu paljon enemmän irti.....

Äänestä
  • Kyllä neloskone on paljon halvempi tehdä kuin kutonen. Lähes 4-litrainen on järkyttävän kokoinen neloskoneeksi, mutta asiakashan käyttöominaisuuksista kärsii.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


neloskone kirjoitti:

Minkälainen maine mahtaa olla kyseisellä moottorilla,onko bensarosvo?joku syy valmistuksen lopetukseen?tietääkö kukaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu