Tämä on kaikille niille jotka omistavat auton ja ajelevat sillä. kuinka moni teistä voi sanoa että on täydellinen kuljettaja? tai siis luulee olevansa. itsellä kyllä auto pysyy räpylässä mutta liikenteessä voi olla joku sellainen jolla se ei pysykkään rattikset yms. ja aina voi tulla sairauskohtaus. ajan vuosittain n 80000km kortti ollut jo n 7v kokemusta on jo vähäsen mutta itse voin sanoa olevani täydellinen kuljettaja kun on multaa parimetriä nokan päällä ja ei ole sattunut yhtään "vahinkoa" kuinka moni uskaltaa olla samaa mieltä kanssani tuossa asiassa?
Autoileville
kokohoito vm81
3991
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
vahinkoa, kortti vuodesta -63. Silti olen täydellinen kuski vasta jos pääsen näin multiin asti!
Et sinä voi väittää olevasi täydellinen kuski, jokainen tilanne liikenteessä ja moottoriajoneuvolla on erilainen. Tiellä kohtaa erilaisia ihmisiä ja ajaminen on myös kommunikointia niiden kanssa-autoilijoiden kanssa. Se on hyvä, että sinulle ei ole vielä sattunut mitään ja toivon että ei käykään, mutta sano itseäsi täydelliseksi kuskiksi siinä vaiheessa kun isket auton avaimet naulaan viimeisen kerran ja vieläkään ei ole mitään sattunut, sitten voit onnitella itseäsi, et vielä!
Itse ajan reilu 40 000 vuoteen, enkä kävisi kuuna päivänä väittää moista. Isäni, joka on ajanut reilusti yli 20 vuotta ammatikseen autoa, jos jonkinmoisilla vehkeillä ja tiesmillaisilla teillä, ei väittäisi tuollaista, eikä sillekään ole käynyt mitään, ei edes sakkoja ole ottanut. Ja on varmasti parempi kuski kuin sinä!
nuo edelliset kirjoitukset. Molemmat sanoivat olevansa täydellisiä kuskia vasta sitten kun on multaa nokan päällä pari metriä eli ovat kuolleet ja eivät ole ajaneet yhtään kolaria. Eivät he kehuneet ajotaidoillaan niinkuin sinä sen ymmärsit.