Huomattavasti parempi mitä oli odotettavissa.
Kiitos tästä SDP:lle. sdp on mahdollisuuksien rajoissa pyrkinyt hyvään tulokseen kokoomuksen investointi haluista esim. torikahvilan osalta joka kokoomuksen aikaansaannos.
SDP on kuitenkin ihmisen puolella loppu peleissä.
Kiitos tästä SDP:lle. sdp on mahdollisuuksien rajoissa pyrkinyt hyvään tulokseen kokoomuksen investointi haluista esim. torikahvilan osalta joka kokoomuksen aikaansaannos.
SDP on kuitenkin ihmisen puolella loppu peleissä.
Vastaukset 13
Vanhimmat
sdp "suomen durha puolue" tuota voisin yhdellä sanalla sanoa että (rikollisia) kun puhutaan kaupungin johdosta ja sen sdp jäsenistä, nekö on ihmisen puolella lopuksi?
Kaupunginjohtaja (sdp)
Teknisentoimenjohtaja (kok)
Sivistystoimenjohtaja (kok)
Rahoitusjohtaja (kok)
Sosiaali ja terveystoimenjohtaja (sdp)
Sosiaalipäällikkö (kok)
Kuudesta johtajasta neljä kokoomuslaista ja kaksi demaria tarkista asiat ensin ennen kuin kirjoittelet.
A-L. Kasurinen(SD),torikahvilan läpiajaja.
Kokoomuksen läpiajama.
Kaikki sossut saisivat häipyä kaupungin viroista, ovat tyhjänpäiväisiä suunsoittajia ja omanedun tavoittelijoita. Sairaslomapinnareita juoppoputkineen.
Entäs sitten kun toriparkki ja museokeskus tulevat maksuun,oletko älykääpiö miettinyt sellaista että jos tälläistä vauhtia investoidaan niin kukkaron pohja on hyvin nopeasti tyhjä.Varmaan kun noin kannatat sdb puoluetta niin kerropa mistä rahat oikein tulevat,mahdatko olla tietoinen että museokeskuksen luokse suunnitellaan muutaakin mikä maksaa myös maltaita. ps mietipä tätä mistä leikataa kun pussi on tyhjä-sieltä mitä sdb puolustaa eli terveydenhuollon pulolelta.
Valtio maksaa museokeskuksesta vuokraa miljoona euroa vuodessa, että silleen nuija
valtio maksaa n. 1,25 milj. euroa seuraavat 44 vuotta (=55 milj. euroa= rakennuskustannukset korot). Vuokra on sidottu hoitokustannusten osalta indeksiin.
Sdp neuvotteli noin hyvän sopimukset valtion kanssa joka on vielä sidottu indeksiin.
vuokralla kompensoidaan hoitokustannuksia merimuseon osalta,ei sieltä mitään tuottoa tule.
Myös teille muille idiooteille tiedoksi että valtio ei maksa kuin merimuseon osuuden koko museokeskuksesta,loppu jää kotkan piikkiin on turhaa ladella summia merimuseon osuudesta jos ei tiedä koko asiasta yhtää mitää.Olkaa hyvä ja pyytäkää kaupungilta tietoa hankkeesta jos ette muuten tajua,tosiasiahan on että lehdessä on kirjoitettu tästä rahoituksesta jonka maksaa merimuseo omalta osaltaa vuokrina ja kotkankaupunki omanosan taas muuten.ps käyttäkää aikaa myös lehden lukuun pelkän netin sijaan siihen tulee kaksi museota ja toisessa on vain valtio rahoituksessa ja toisen osan kotka maksaa lainarahalla että silleen pölvästit?
Miestä itkettää nyyyyyyyyyy nyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyhhhhhhhhhh.
Hesarissa julkaistut Kervisen kirjoitukset osuvat naulan kantaan Kotkalaisten taloudenpidossa. Käykääs virkistämässä muistia Askon nettisisvuilla!