oikeuden pestä autoaan vuokratalon saunarakennuksen edustalla. Mikko selvitäpäs mistä mittarista vesi otetaan ja miten on ympäristönsuojelun/ asiakasviihtyvyyden laita. Mummot eivät pysy pystyssä jo ennestään liukkaalla pihalla. Taisto talonmieheksi takasin.
Joku kuvatus
on ottanut
41040
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ei ole omaa autoa? vai eikö ladaa tarvii pestä? muahaa! elä omaa elämääs köyhä!
köyhä...
Autot pidetään muutenkin parkissa mm. rivitalojen asuntojen edessä! Siinä sitten tungetaan häkää ja muuta paskaa toisen naapurin ikkunasta sisään!! ja rällätään useaan kertaan päivässä! Hyvin matotkin tuulettuu, kun hiekka pöllyää, ikkunanpesukin tuntuu turhauttavalta! Kaipa se on auton omistajan omavika, jos lapset leikkiessään kolhivat autoja..
otetta. Lipsuu samalla tavalla kuin muiltakin päättäjiltä. Meistä haetaan nyt tekijää. Talvisodan henkeä pojat ja tytöt!