Pysäköimään autoni louheen, takaisin tullessa taas lommo kyljessä, toinen kerta vuoden sisällä. Viikon vanha yli viidenkympin vw peltikorjaukseen, mahtavaa.
Mikä siinä oven avaamisessa naapuria kolhimatta on niin vaikeaa? Pitänee ruveta ajamaan torin laitaan tästä lähtien.
Mikä siinä oven avaamisessa naapuria kolhimatta on niin vaikeaa? Pitänee ruveta ajamaan torin laitaan tästä lähtien.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Aja vaan jos löydät parkkipaikan 500 kierroksen jälkeen. Ja kannattaa katsoa tarkkaan kun peruuttaa ruudusta pois ettei menis auto taas kolhuille.
Aina saanut parkin torin päästä kummemmin kiertelemättä, mielestäni se on aika harvoin täynnä.
Myös humalistonkadulta tai Kelaa vastapäätä löytää melko helposti vapaan ruudun.
Melkoinen tohelo saa olla jos onnistuu ruudusta peruuttaessaan lommoja saamaan. Autossa on peilit joista näkee, onko joku tulossa.
Onpa noi nykyautot todella heikkoja pelejä, jos ovella saadaan aikaan maalausta vaativa lommo! Ei ehkä kannata ostaa samanmerkkistä autoa enää. Yleensä nimittäin tulee vain pieni vekki kun ovi kolahtaa. Toki sekin on tietenkin harmittava, ja olenkin tismalleen samaa mieltä että niitä ovia voisi availla hiukan varovaisemminkin!
Siitä kuinka lujaa niitä ovia avataan, aika voimalla oli auki huidottu!
Ei Passat sentään niin heikkopeltinen ole=)
Tosin aina se harmittaa, oli kuinka pieni vekki tahansa, vielä kun tulee uuteen autoon!
Louhihan on vartioitu, ja siellä on kamerat, käypä kyselemässä niiden perään, ja ilmoita tapahtumaika. Ehkäpä jotain voisi sitä kautta selvitä!
Parin vuoden kuluttua voit kolhituttaa autoasi uudessa hienossa toriparkissa!
Tiedän sen että jo vekkikin harmittaa. Ja myös vanhempaan autoon tullut, jos sitä vehjettä on koittanut hyvin pitää.
Eli siellä Louhessa on kameravalvonta, otapa yhteyttä sinne, ja ilmoita missä ja milloin autoasi on kolhittu. Voivat tsekata sitten nauhat.
Pitää ottaa yhteyttä, jos vaikka selviäisi!