takaisin?Muutin pois 1978.Nyt olen eläkkeellä.
Löytyyköhän sieltä loppuelämän naista,jos jätän nyk.tänne urbasoituun yhteiskuntaan?
Tiedoista kiinnostunut!
Löytyyköhän sieltä loppuelämän naista,jos jätän nyk.tänne urbasoituun yhteiskuntaan?
Tiedoista kiinnostunut!
Vastaukset 7
Vanhimmat
miehelle - hyvä käytös, sivistynyt, älykäs (oma arvio ei kelpaa) ei pöhöttynyt kaljanaama ja maha, osaa pukeutua tilanteen mukaan, ei siivestäjä, poliittisesti enempi oikealle kuin vasuri, siitinelo pelaa (oma arvio ei kelpaa, miel. vaimon tai tyttöystävän) ja nyt voidaan aloittaa neuvottelut?
toi kotka tosta tuvan nurkasta,hae pois.
kriteerit.Eräs monista perusteluista tulee tässä.Vuosi 1995 syksyllä pistäydyin siellä ravintola Puustellissa tanssimassa.(oli kyläily matka Lieksassa.)
Niin oli kyllä muuan komea nainen isolla N:llä.
Vientiä riitti koko illan,ettei ehtinyt kuin hikeä pyyhkiä.
Olemus vaan aivan sama,lukuun ottamatta kokemuksien tuomaa lisää tuosta ajasta,joka on tietenkin vain lisääntynyt.
Rahaa on sen verran,että asunnon ostan ja mistään elämän laadusta ei taatusti tartte tinkiä.
Nimittäin urbaanisoidussa yhteiskunnassa tuli painettua sen verran duunia,että loppuelämä on turvattu rahallisesti,ellei pankit mene konkkaan.
Niin oliko niitä komeita naisia vielä siellä?
Tartten vähän vinkkiä,ettei tartte hand wyork
duunia duunata?
Ps,jos joku nainen lueskelee myös tätä,niin sana voi olla vapaa ja rento!Mutta ehdottoman rehellinen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
on ollut jo monta kertaa Lieksaan muuttamassa. Milloin missäkin hahmossa. Nyt se on jo siis päässyt eläkkeelle. Viime kesänä se ei vielä eläkkeellä ollutkaan.
sutki-simo,,
Mie muutin tänne takaisin kun mualimalta huijasin itelleni ukon matkaan. No odotukset olivat suuret ja pettymys sitäkin suurempi. Tajusin nimittäin liian myöhään, jotta täällä ihmiset ovatkin hanskat tiskiin lyöneitä jurputtajia ja ihan kauhian katteellissii... Mutta joo, silti tämä on minun kotini ja ehdottomasti kaunein Karjalan kolkka. Ei edes se myyttinen luovutettu Karjala ole yhtä kaunis kuin Lieksa :)
Miten sie sen ukon huijasit?
Entäs kun huijaus paljastu?