omistan, kyseisen aseen suhteellisen tarkka on. Mut kysysin viel. millä patruunamerkillä on teillä kokemuksia ja osuma tarkkuus.Liipaisin on jäykkä, eikä kai pysty kotokonsten herkistämään?????. kiitos vastauksista.
Vastaukset 10
- pystynee
herkistämään kun vain katsoo ensiksi toiminta-periaatteen.Yleensähän kaikki on tehty koneistamalla (lue viilaamalla) Mutta onko haittaa jäykkyydestä, jos osaa asetta käyttää.
- lintukiivääri
onhan siitä, kun jäykkyys on jotain 1.5 kiloo. entäs sinun kivääris.miten sun aseen tarkuus on???.mitä patia käytät.tämähä mun ase on kerta laukeava taittuvapiipuinen.
- Örum
Osta nyt edes vähän parempaa patruunaa, kun ase on jo
Tsekistä. Kokeile lapualaisia. Tahtoo sanoa ei S&B-sattuman kauppaa.
- Edgler Vess
Bruno on ihan soiva peli, kunhan sen petaa kunnolla tehtaan jäljiltä.
- Auvo m.52
Minen oo oppinu vielä etes sänkyäni petaamaan niin mites kivääri petataan?
Saisko neuvoja- otemporaomores
aivan turhaa neuvomista,,jos ei sangyn petaaminenkaan onnistu,,niin ei sitten aseenkaan.. kookeli on oiva tietolahde..
- eiääliö
otemporaomores kirjoitti:
aivan turhaa neuvomista,,jos ei sangyn petaaminenkaan onnistu,,niin ei sitten aseenkaan.. kookeli on oiva tietolahde..
Niin ja mitä sinäkin luulet neuvovasi kuusi vuotta vanhaan juttuun.
- metästäjä
sako 222 rem Fmj 3,2 gr range
- ohiampuja
Ottko ihan varma, että tästä on enää kuuden vuoden jälkeen kysyjälle mtän hyötyä? Lisäsksi aseet on aina yksilöitä eikä joku lataus toimi toisessa edes sinnepäin.
- Hajosikokasa
Itsellä tuota "sukua oleva" cz-222 Rem. Sako Range 3,2 g käy loistavasti. Ei oletavinnut muuta ehotella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2721091Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔49890Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "233876- 98831
- 87744
- 69732
- 103636
- 64566
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh2541Nyt kyllä nainen otetaan tosissaan
ja tutustutaan kunnolla toisiimme. Ei silleen luulojen tai juorujen perusteella, vaan kuunnellen toisiamme kiirehtimättä25429