Kuvake työpöydältä pois, miten?

Sony Ericsson lätkäisi jonkun tiedostonhallinta-kuvakkeen työpöydälle, ei mene roskiin, ei voi poistaa, Killboxkaan ei tehonnut. Ja minä kun inhoan ylimääräisiä kuvakkeita pöydällä. Milläs konstilla?
6533
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

hoituu näin.ohjauspaneli-näyttö ainakin xpeessä.

Äänestä
  • ...toimi tuo konsti mutta ei kuitenkaan.

    "Virhe siirrettäessä tiedostoa tai kansiota. Määritetty tiedostonimi ei kelpaa, tai se on liian pitkä. Määritä toinen tiedostonimi."

    Äänestä

Kone ja poista sitten..

Äänestä

...vikasietotilaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihme-Iita kirjoitti:

Sony Ericsson lätkäisi jonkun tiedostonhallinta-kuvakkeen työpöydälle, ei mene roskiin, ei voi poistaa, Killboxkaan ei tehonnut. Ja minä kun inhoan ylimääräisiä kuvakkeita pöydällä. Milläs konstilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu