Moi! Näittekö ja kuulitteko kuinka Tony Halme
esitte totuuksia oikein kunnolla telkkarissa.
Niin sitä pitää.
esitte totuuksia oikein kunnolla telkkarissa.
Niin sitä pitää.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ja kaikista paras totuus oli se että Tony on oppinut poliitikkojen yleisimmän sanan jo alkumetreillä.
Minun täytyy sanoa, että Ruben osaa ohjelmansa.
Sanokaa mitä sanotte, mutta kyllä Tony on aika suupaltti! (Ja tämä ei nyt ole haukkumista). Rubenia välillä harmitti ja välillä nauratti. Niin minuakin!
sössötyksestä saa selvää...Ö on ilmeisesti hänene mielestään suomen kielen yleisin vokaali..no hölmö sönköttää....
Olen aina pitänyt Kirsi Pihaa jotenkin fiksuna, mutta nyt näin ekan kerran sen tv ohjelman missä se höpisi. Vittu mitä sontaa ja mikä vittu sillä oli Halmetta vastaan? Kirsi on vielä tyhmempi kuin Halme. Onneksi jätti politiikan.
joo kattelin meinas hermo mennä ei antanu Tonyn puhua totuuksia vaan käski heti ottaa mikin pois! Törkeetä käytöstä mut meni Kirsi kyllä aika hiljaseks vähän ajaks kun Halme sano että älä tuu pyytään multa apua sitten kun tyttös raiskataan ja Lapsiltas loppuu ruoka!
Eipä se hintti pärjännyt lesbolle!
Ja vielä se Halamkin ruåttalainen ...
ny ottaa pannuun...
Vai sellaisia töitä Härren Halme (pers) luulee kansanedustajan tehtävien olevan?
Siis: MItkä ovat kansanedustajan tehtävät Suomen perustuslain mukaan? Tietäneekö Halmeen(pers) valitsijatkaan?
Kansanedustajan tehtäviä on vain 2. Kertokaapa mitä ne ovat?