Hei!
Osaisiko joku neuvoa, mistä voisi ostaa tai teettää ovet lastenhuoneen säilytyshyllyihin? Meillä on siis 4 isohkoa avohyllykköä lastenhuoneessa, ja ne näyttävät melko sekavilta kun joka hyllyllä on erilaista roinaa. Tekisi mukavan siistiksi, kun saisi tavarat suljettua ovien taakse. Ajattelin jotain hiukan läpikuultavia muoviovia (jotain vahvaa tekoa, tietty), puuovet ovat mielestäni liian tunkkaiset pieneen huoneeseen, eikä mitään lasi- tai peiliovia voi laittaa lastenhuoneeseen.
Linkkivinkkejä otetaan vastaan. Kiitos! :)
Ovet avohyllyihin?
8
2239
Vastaukset
- verho....
tangot tai kiskot tai sellaista muovista narua hyllyihin ja ompele hyllyihin kivat verhot!Tuovat tilantuntua ja kun valitsee kivan kankaan niin on hauskan näköistä..eikä jää sormet leikkien tiimellyksessä oven väliin...
- minttu'
kiitti, täytyypä harkita tuotakin ideaa! Ajattelin vain ovien olevan vieläkin siistimmän ja selkeälinjaisemman näköiset, mutta voisihan verhotkin olla vaikka ei-rypytetyt eli ihan "suorat-", juuri kaappien levyiset.
- äskettäin
Ei ole meillä sekavan näköinen, kun ostettiin halppiskaupasta osaan hyllyistä säilytyskorit ja kaikki roina niihin. Tuli vielä kivan näköinen, kun ostettiin kahta eri värisävyä olevia koreja ja sitten kirjat laitettiin ilman koreja.
- mape
tutki ensin vaikka kirjahyllystöjen ovisarjat eri valmistajilta ja sitten kurkkaa sopiiko keittiö yms kalusteiden ovet tarkoitukseesi.
- pööhööö
...kiinnittää hylly sitten seinään jos laitat ovet ettei käy pahasti ja hylly kaadu lapsen päälle ovien painosta.
- eus.
Jos laitat ovet, onko kaapit tarpeeksi
syvät, etteivät ole kapeita ja lasten leikiessä,
voisivat joskus kaatua.
On tosi kujja juttu, vaummautta lapsi, omatekoisilla ovilla.
Näitä sattuu aina muutomia joka vuosi,
kaapin kaatumisia, siksi varoitin. - se toinen
Moi!
Laita liukuovet. Olen laittanut joku aika sitten Lundian avohyllyihin liukuovet. Vaatii listat jossa on 2 uraa esim. ohuelle vanerille, ohuelle plexille, agrylille yms. Alapuolen listassa nämä 2 uraa eivät ole niin syviä kuin yläpuolen listoissa. Silloin saat liukuoven pois paikoiltaan kevyesti nostamalla. Kyseiset listat kiinnitetään esim. ruuveilla hyllyjen etukanttiin. Tämä systeemi ei paina niin paljon, että hyllyjä tarvitsisi erikseen tueta tai laittaa seinään kiinni.- Mimmistiina
Mistä ostit nuo liukuovet? Asensitko itse? Olen myös harkinnut vastaavaa jotta saisi Lundian hyllystä siistimmän.. Mites päätytikkaat? Pistitkö jonkun peitelevyn vai ovatko avonaiset? Tuliko kalliiksi? Kiitos jos jaksat vastata:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 561242
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.951230Tämän päivän puukotusuutinen
Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.171060- 18935
Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet45823Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne114804- 15747
Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n64742- 38629
YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..72623