Maenam

Aapelo

Hei.

Kertokaahan kokemuksia ja näkemyksiä kyseisestä rannasta, hotelleista, ravinteleista ja ihan kaikesta muustakin, jos olet siellä käynyt. :)

2

498

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mä vaan

      Oltiin Samuilla helmikuussa pari viikkoa ja majoituimme Seafan:issa Maenamilla. Ehdottomasti meille sopiva mesta, 2 aik. 2 lasta. Ranta oli rauhallinen, pari hassua kauppiasta kulki silloin tällöin. Noin puolen tunnin matka Chawengiin jossa käytiin pari kertaa, sekä taksilla että "bussilla". Kyllä oli kiire takaisin Maenamille! Voi kyllä suositella mestaa, jos haluat rauhallista oleskelua ! Seafan oli ihan meille riittävä paikka, siistit bungalowit rannalla, pieni ravintola, hyvä aamupala, ystävällinen henkilökunta jne. Tosin paikka kaipaisi jonkinlaista remontointia..mutta jos menen toisen kerran, niin varmaan majoitus Seafanissa.

    • Maenam-fani

      Samaa mieltä kuin edellä :) Me olimme Coco Palm Resortissa, joka ei niin hieno kuin tuo Seafan, mutta aivan ihana silti. Lautta Taolle lähtee siitä vierestä, joten helppo yhdistää Taon reissu.

      Ranta paratiisimainen :) Lähistöllä muutamia ravintoloita ja 200 m kävelymatkan päässä jopa muutama baari, joissa baaritytöt vilkuttelevat ja kärttävät sisään kun kadulta bongaavat ;) Elämää siis löytyy.

      Sit kun taas seuraavan kerran meen Samuille, niin Maenamille ehdottomasti ja ehkä tonne Seafaniin vaihteeks. Oon käyny tsekkaas myös Chawengin, Chaweng Noin, Lamain, Big Buddha Beachin ja Bophut Beachin, näistä Maenam on paras...myös Chaweng Noi ihana.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      219
      5016
    2. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      191
      2705
    3. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      67
      1582
    4. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      52
      1480
    5. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      9
      1292
    6. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      99
      1268
    7. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      132
      1247
    8. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      155
      1185
    9. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      109
      1184
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      82
      1163
    Aihe