Onko kokemusta esim SVB:ltä tilaamisesta?
Näyttäis hinnoissa olevan sen 10-15% hintaeroa suomen netikauppoihin.
Ainakin osissa tavaroista.
Miten on toiminut toimitukset?
Ilm. helpoin kun luottokortilla maksaa?
Näyttäis hinnoissa olevan sen 10-15% hintaeroa suomen netikauppoihin.
Ainakin osissa tavaroista.
Miten on toiminut toimitukset?
Ilm. helpoin kun luottokortilla maksaa?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Toimitus todella nopeaa. Kaksi kertaa sieltä olen tilannut. Molemmilla kerroilla paketti oli kotiovella kolmantena arkipäivänä tilauksen jälkeen. Toimituskulut samaa luokkaa kuin postipaketin hinta Suomen sisällä. On se kumma, kun esimerkiksi Marineasta (helsinki) kestää tuotteilla kaksi viikkoa matkata Espooseen, mutta Saksasta tulee muutamassa päivässä ja samoilla toimituskuluilla! Suomalaisilla on paljon opittavaa, jos haluavat menestyä nykyaikaisilla markkinoilla.
Suomalaisten venealan yritysten ja valmistajien toiminta on täysin ala-arvoista. Se tuottaa kalliita ja jästipäisen vanhanaikaisia tuotteita asiakkaille.
Jos pikkuasioita ei ole vielä opittu hoitamaan,
niin miten sitten isoja. Hankkikaa hyvät ihmiset
tuotteet ja palvelut Saksasta, Ruotsista ja Norjasta.
koska täällä ei tarvitse oikeasti palvella. Kaikki yrmyily ja huono toimittaminen kelpaa. Asiakas ei osaa vaatia oikeata palvelua. Tilasin itse UK:sta plotterin halvemmalla kotiin kannettuna kuin Marineasta, joka mainostaa olevansa halpa. Maailma on pieni :)
Eli vimevuonna tilasin kasan tavaraa. 3 arki päivää ja lähetti soitteli että minne tämän saa tuoda 1/2 h eteenpäin ja paketti oli työpaikan ovella. Kaikki tavarat mukana ja maksun hoidin visalla. Todella helppoa ja toimivaa. Suosittelen SVB.de butiikkia.
Käykö myös käteinen ja pankkikortti,
ja mitä pistit nettitilauksen maksutavaksi ja toimitustavaksi?
Ja homma toimii, tilaan kohtapuolin kyseisestä kaupasta uudestaan.
...myös, jos on arka antamaan visan numeroa netissä.
Saksasta olen tilannut Busselta jotain sälää (lähinnä elektroniikkaa) ja valinnut toimitus/maksutavaksi COD (Charge On Delivery) joka vastaa suunnileen postiennakkoa. Hyvin on toiminut. Kustannulkset toimitukselle on myös ollet kohtuulliset, viimeksi 18 euroa. Tilauksesta 1 -3 viikkoa niin suomen DHL soittaa, että minne saa tuoda. Maksu hoidetaan suomen DHL:n tilille, ja vasta sitten kun tavara on jo suomessa.