Helouha rakkaat mussukkaiseni!
Tervetuloa iloisen vappumielen kera Valkeisen lammelle 30.4. klo:18.00 alkaen(säävaraus eli sitten mennään Amarilloon jos sataa).
Ja yllätyspalkinto luvassa parhaalle asulle eli toivomuksena olisi vapun takia että jokainen laittaisi edes jotain hauskaa vappuun liittyvää asustetta päällensä.
Iloista yhdessä oloa ja siman maistelua odotellessa:)
T:susan2x ja Puna-Hilkka
VAPPU MIITTI KUOPIOSSA
8
5045
Vastaukset
- Asha
Ehkäpä jopa saavun paikalle :o Riippuu hieman mistä roikkuu...
- elo-weena
Tulossa! Ja eikös albakin aukee sinä viikonloppuna? 8)
- ekakertalainen
Kenelle tämä tapaaminen on tarkoitettu ja missä päin Valkeisen lampea tapaaminen on? Onko paikalla vain nuorta porukkaa?
- Asha
Kaikille sättiläisille, niin paikkakuntalaisille kuin ulkopaikkakuntalaisillekin iästä ja sukupuolesta riippumatta :) Kunhan omaa huumorintajua, niin kaikki on ok, sillä kaikki sättiläiset eivät ole sieltä kilteimmästä päästä xD Eiköhän tuosta paikasta ilmoitella tarkemmin miittipäivän lähestyessä ^^
- susan2x
No näin jännityksen vuoksi voin sanoo että etsi sammakkoa ja sammakon haalaripukuista kaveria ni me ollaan miitin järjestäjät etköhän se sä meidät löydä. Miitti on tarkotettu kaikille chättiläisille ja alle 30-vuotiasta porukkaa ainakin on tulossa mut ei sinne mitään ikärajaa ole:)
Eli rohkeasti mukaan vain:) - Miimikko
Jaahas, tällainen miittinki tiedossa. Pitäisiköhän pyörähtää. kaupungille kuitenkin tulossa jo aamupäivällä riehumaan niin, näkyyileepä sitten^^
- Asha
Eilen varmistui, että olen tulossa miittiin \o/
- susan2x
Hei mussut!
Eli vappumiitti siirtyy nytten amarilloon , koska on luvannut kylmää ilmaa eli aloitellaan kuuden aikoihin illalla siis heh;) amarillossa ja päivähän on maanantain 30.4.Etsitte sammakkoa ja haalariin pukeutunutta sammakon kaveria ni ootte oikeessa joukossa:)
Sydämellä susan2x ja Punahilkka:)
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2212926Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1732556Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1071189Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1321102- 681048
Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831045Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2791002Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka338989Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20929Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22788