nimessä on eri määrä kirjaimia ja jos ne sekoittaisi keskenään, ei kummankaan nimestä saisi mitään selvää. Siksipä en sotkekkaan niitä tänne koskaan sillä muuten paljastuisi ettei niistä saa selvää. Parempi pitää nimet erillään ja poissa täältä. Silloin ne ei mene sekaisin muidenkaan nimien kanssa joita ei tiedetä.
meiän
kummankin
221862
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Repesin :D
Mä olen törmännyt suhun muuallakin "keskustelun merkeissä". Sä repeät aina ja olet varmasti jo aika riekaleina.
Hyväntahdon eleenä
toivotan sulle oikein makoisaa pääsiäistä! Repeilemisiin ;)
joka häitä jo kerran täällä järjestelit?
Mitähää sä nyt oikein selität, en voi kässätä... :(
Tää on se mun tilaisuuteni! Kaikki täsmää niin mainiosti! Upeeta, että päätit
ottaa riskin, ja paljastaa täällä sen... En kylläkään tiedä, mitä haluat kertoa,
mutta onhan se jo jotain, että vihjailetn siitä ihastumispalstalla! Wuhuu!! :)
Jabadabaduu!!!
Nyt mä tiedän, että sulla 5tähteä on tunteita;)
Meitin nimissä on toisessa neljä kirjainta ja toisessa viisi jos osaan oikein laskea. Molemmat alkaa eri kirjaimilla ja ne konsonantteja. Ikää en voi paljastaa, koska en tiedä sitä ja omaani en muista.
:D
jos eräs henkilö alkaapi lähestyä meikäläistä kyselen vaan, että missä ollaan, mikä maa? Vai taivasko tämä jo on?
esitetään siis kolmella numerolla:o
on söpöjä
on ihan hyvä numero.
verran parempi
Kolmas pyörä on liikaa, niin että älä ehdottelekaan.
Meidän kummankin nimessä on sama määrä kirjaimia ja jos ne sekottaisi keskenään niin varmasti molempien nimistä saisi selvän. Siksipä en sotkekaan niitä tänne koskaan sillä muuten paljastuisi että niistä saa selvän :D
mutta jos en olisi selvänä ja sekottaisin meidät nimet keskenään, niin olisi melkosen epäselvää, että kumpi sen tänne kirjottaisi ja sillon olis selvää, että niissä ei varmasti olisi samaa määrää kirjaimia kummassakaan mitä niissä pitäisi olla ja selvää olis myös se että kukaan ei varmasti saisi niistä mitään selvää. Eli parempi kun ei kirjota niitä tänne ainakaan sillon kun on selvä. Ja epäselvänä sillä nyt oo mitään väliä kun ei siitä saa itsekkään mitään selvää.
eri määrä kirjaimia, mutta joukossa myös samoja kirjaimia. En näe mitään järkeä laittaa niitä nimiä tänne, koska se ei hyödyttäisi mitään, koska kumpikin tiedämme nimemme ja nimiemme kirjaimet ja tiedämme itse ettei niitä ole yhtä montaa. Ja kukaan muu taas ei tee sillä tiedolla yhtään mitään.
nyt sentään jotain tekisin. Voisin heti laittaa sen ylös muistiin ja merkitä vielä muillekkin tiedoksi, ettei nimissänne ole samaa määrää kirjaimia. Vahvistaisin myös samalla samojen ja eri kirjaimien määrän sekä että kumpikin tiesitte nimenne - siis sikäli kun toinenkin sen ilmoittaisi ja siten vahvistaisi omalta osaltaan, ettet ole ollut tässä suhteessa väärässä. Mistä me muuten voimme tietää, että kumoikin tiedätte ja mistä tiedämme että juuri sinä olet tässä asiassa oikeassa? En voi olla varma edes siitä, että tiedätkö itse ylipäätään nimesi tai edes niitä kirjaimia joita siinä esiintyy saati kuinka monta niitä on. Entäpä tuo toinen sitten? Voiko sinulla olla ylipäätään mitään käsitystäkään siitä kuka hän oikein on ja mistäpäin on tänne tullut? En usko. On siis hyvinkin mahdollista että juuri teidän nimissänne on sama määrä kirjaimia ja että ette kumpikaan tiedä mitä ne kirjaimet ovat. Ajatteleppa sitä.
sanon minä. Siellä on varsinainen sanaSeppo asialla?
Paljasta nyt, kun mieles tekee kumminkin, paljonko niitä kirjaimia on yhteensä jos ottaa molempien etunimet? Ja sano vielä, jos uskalla, mistä pannaan poikki.
jos osaa klikata kaskustelupalstalle, mitä? Menikö talvi ilman pipoa kenties?
nimessään onkin kuusi kirjainta molemmissa ja minulla onkin pian nimipäivä.
Ei voi olla totta! Minunkin nimessä on kirjaimia. Minä luulin, että olen tän kanssa ihan yksin. Kiva että muillakin on samoja ongelmia. Heti helpotti.
on epätoivoisia!