Moro kaikille. Laitoin eka kertaa tänä pääsiäisenä ohraruohoa kasvamaan ja tuli mieleen semmoinen juttu, että voikos tuota ohraa käyttää suoraan noineen ruoan valmistuksessa? Onko kellään tietoa??
Kiitosta vaan.;)
Ohraruoho
Pandatyttönen
2
2867
Vastaukset
- Ei voi
Viljoja voi käyttää monin tavoin ravinnoksi, mutta silloin on tiedettävä että siemeniä ei ole käsitelty siten että viljaa ei voi käyttää eläin- tai ihmisravinnoksi.
- Pandatyttönen
Kiitos kun vastasit. Asia selvä, annan ohran kasvaa sitten vaan ihan rauhassa ja leikkaan liiat pois suoraan roskikseen.=)
Riemukasta PÄÄSIÄISTÄ sulle ja kaikille!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1002202
- 1291408
Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.231380Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau291328- 681233
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3371048- 89975
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?56934- 122811
- 82786