Laktoosittomat suklaa(muna)t

Minkä merkkisiä laktoosittomia suklaalevyjä, patukoita ja suklaamunia on olemassa? Itse en ole vielä löytänyt, Mignon suklaamuna on kuulemma laktoositon? Olen älytön Kinder-fani. Kinder tuotteita ei vain taida löytyä laktoosittomina vai?
26937
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

muita kuin Mignon-munat.
Ne ovat kuulemma laktoosittomia ja hyviäkin kuin mitkä, kunhan vain linjat kestäisivät:-D

Äänestä

Tumma suklaa on usein laktoositonta, mutta ei aina, joten kannattaa lukea tuoteselosteet. Pandan tumma suklaa on ainakin laktoositonta. Wiener Nougat (kirjoitetaankohan noin?), Budabest ja After Eight ovat laktoosittomia. Mignon munat todella ovat laktoosittomia. Juuri pääsiäisenä tuli vedettyä neljä, kun en oikein muita munia voi syödä. Mignonit vain ovat tosi makeita... Joitain muitakin suklaita muistaakseni on, mutta en nyt tarkemmin muista, että mitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pompej kirjoitti:

Minkä merkkisiä laktoosittomia suklaalevyjä, patukoita ja suklaamunia on olemassa? Itse en ole vielä löytänyt, Mignon suklaamuna on kuulemma laktoositon? Olen älytön Kinder-fani. Kinder tuotteita ei vain taida löytyä laktoosittomina vai?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu