Itse kun en ikinä Volvoa tule hankkimaan niin haluaisin tietää onko jollain nykyisellä volvistilla niin paljon munaa, että tekisi elämänsä järkevimmän päätöksen ja vaihtaisi Saabiin? Jos vaihtaisi niin miksi ja jos ei niin miksei? Vastaukseksi ei kelpaa, että kun isällä on Volvo.
Gallup: Kuka ostaisi Saabin?
Gallup
11727
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Niin korkealle ei aurinko nousisi,että Kepulaisten oman kulkupelin kökkötraktori-Saabin ostaisin,missään olosuhteissa!
Perusteita;Aivan hirvittävän rumia,jälleenmyyntiarvo olematon,jatkuvat pikkuviat etenkin tuossa 200 tkm;n jälkeen,yleensä omistajat todella oudon maailmankuvan omaavia juntteja,kaiken puolin todella vastenmielinen(-sin)merkki!
Ei kannattaisi paljoa traktoriksi haukkua saabia jos itse ajaa volvolla :P
vai oletko koskaan nähnyt etuvetoista traktoria?
Tietysti vituttaahan se varmaan kun volvoja tulee jokapaikassa vastaan kun kaikki harmaat tuulipukukansalaiset joilla rahaa kallimpaan autoon kuin toyotaan sellaisen ostavat, ihan vaan sen takia kun kaikki muutkin ostaa..
Voihan sitä tietty pitää about kaikkia muita autoja rumina jos viivottimella ja suorakulmalla "muotoillut" autot on mielestäsi kauniita, makuasia sano koira jne..
Vioista tuskin voit mitään (oikeasti) tietää kun et saabia ole koskaan omistanut. Volvistithan ovat tunnetusti sitä "mä omistan tän tien kun mulla on "kallis" volvo ja kaikkien pitäis väistää kun MÄ tulen ja perkele ketään en ohi päästä" porukkaa, jos aletaan tällaisia "paikkansa pitäviä" yleistyksiä.
Ei huono idea,
Saab 9-5 nykyisen kulkuneuvon tilalle.
Voisin ostaa Saabin. Otaksun että silläkin pääsee yhtä hyvin paikasta A paikkaan B. Itselläni on ollut vuodesta -86, jolloin kortin sain seuraaia ajopelejä: Saab99, Saab90,Citroen visa, toytota corolla,volksvagen passat turbo, corolla, Saab 99, Fiat Uno, Nissan Patrol 7-h diesel, Subaru Leone Wagon, Opel Kadet farmari ja nyt on Volvo 460i. Totean jotta kaikki autoni ovat vieneet minua luotettavasti paikasta paikkaan koko Suomessa, joten lopettakaa tuo tyhmä besservissereiden kirjoittelu siitä mikä on hyvä ja mikä on huono. Nykyään on aivan sama minkä auton ostaa kunhan se on itselleen tarkoituksen mukainen!!!!!!
..ostaisin uuden auton vaikka saabin tai volvon tai ladan, olisi joka tapauksessa parempi kuin mun nykyinen 82 mallinen.
Mullapa on molemmat ja tullut siihen tulokseen jotta Ruotsalaiset osaa todella tehdä autoja.
On se volvo kuitenkin vähän traktori 245 ja ehkä saabbikin piskuisen 9000. Mutta sitä turvallisuuden tunnetta en vaihda pois kovin äkkiä mikä tulee kun ajaa jommalla kummalla
Tule heti kotiin, eihän sulla ole korttiakaan.
Varmaan tiedät, että jokaisella meillä on oma makunsa niin autojen kuin muidenkin suhteen. Miksi ihmeessä pitäisi ostaa Saab? Mielestäni se kun vain on ruma auto ja sen ergonomia sisältä ei nyt vain miellytä minua. Kävin muuten koeajamassa huvikseni uuden 9-3 2.0 T:n, mutta eipä vakuuttanu mua. Niin se vaan on, että Saab on varmasti hyvä auto, mutta Saab ei ole mun merkki.
saabilta, muuten kyllä kelpais... Ja on meillä niitä aikanaan ollutkin.
ja tyytyväinen oon ollu :)
2 AIKANSA HELMEÄ....SELLAISTEN KYYDISSÄ OIS UPEETA ISTUA