RISIINIÖLJY

Hei! Onko kenelläkään mitään hyviä kotikonsetja synnytyksen käynnistymiseen? Oon kuullu et risiiniöljy laittaa tuulemaan...? pitääkö paikkansa, onko kokemusta? Rv kohta 40 täynnä ja koko raskaus ollu yhtä tuskaa, nyt en enää jaksais... tänä viikonloppuna on pakko tapahtua jo jotain!!! KERTOKAA KAIKKI MIKÄ VAAN VOIS KÄYNNISTÄÄ; ja nopeesti!!! KIITOS!
4517
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kyllä se vauveli tulee ulos itse silloin kun itse haluaa... ja jos sulla on mennyt vasta noin vähän yli niin ei kannata hermoilla. kyllä ne synnärillä sitten päättää koska sulla käynistetään jos ei suostu itse tulemaan pihalle.

Äänestä
  • mutta kun tosiaan viimeiset 4kk olen kärsiny pienistä supistuksista, varsinkin yöllä, issias PAHA, närästys PAHA, ja kotona kaksi muuta lasta joiden kans täytyisi jaksaa päivät... mutta kun energia on loppunu jo kuukausi sitten, ja NYT EN ENÄÄ KERTA KAIKKIAAN JAKSA!!!!!!!

    Äänestä

  • tässä nty pari urbaani legendaa,harvemmin toimivat,mutta voiha niitä yrittää..
    -kokeile puristaa rinnoista maitoa (kulemma saa supistukset alakamaan niin voimakkaasti että synnytys käynnistyy)
    -sexi (spermassa n jotain ainetta mikä käynistäisi synnytyksen)
    -juokse rappusissa (heh)
    -saunaan
    -pese lattioita nelinkontin! (omat supistukseni voimistuivat näin esikoisen kanssa)
    tosiaan,nämä ovat vaan myyttejä,ei ole kyllä mitään varmaa tapaa itse saada synytys käynnistettyä.mutta tuskin kokeilussa on haittaa!?
    koitahan jaksaa=)

    Äänestä

risiiniöljy vaarallinen,voit paskoa niin että suoli repee taikka se pullahtaa ulos.
En lähtis moiseen.

Seksiä mutta sitä ois pitänyt harrastaa jo vika kuukausi päivittäin,sperma pehmittää mutta siinä niin vähän hormonia että pitää useammin sekstata että vaikuttaa.

Lepo,sanotaan kun synnytykset käynnistyy yöllä usein,se olis yks syy.

Piimäkuuri.Päivä pelkkää piimää ja elimistö muuttuu happamaks ja vauva syntyy...

Mulla ei muusta kuin seksistä kokemusta.Eka meni yli 5 päivää ja sitte toka tuli jo viikon aikasessa,kiitos seksin joka päivä viime kuun ja samaten kolmas viikkoa ennen la.

Nyt kolmatta ootan ja aletaan jo vähän aiemmin tuo pehmittely!!=)

Lääkärit joskus ronskisti tekee sisätutkimuksen ja se käynnistää.
Eli jos rajua seksiä ukkelin kanssa....?=)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei enää jaksais kirjoitti:

Hei! Onko kenelläkään mitään hyviä kotikonsetja synnytyksen käynnistymiseen? Oon kuullu et risiiniöljy laittaa tuulemaan...? pitääkö paikkansa, onko kokemusta? Rv kohta 40 täynnä ja koko raskaus ollu yhtä tuskaa, nyt en enää jaksais... tänä viikonloppuna on pakko tapahtua jo jotain!!! KERTOKAA KAIKKI MIKÄ VAAN VOIS KÄYNNISTÄÄ; ja nopeesti!!! KIITOS!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu