Minkälainen olisi elokuva, joka kertoisi SInun elämästäsi? :) siinä voi tapahtua ihan mitä tahansa, vain mielikuvitus on rajana! se voi olla komedia, romanttinen elokuva, draama, kauhuelokuva, jännäri, scifi, dokumentaarinen.......
Mitä siinä tapahtuisi? Esimerkiksi alku voi olla joku elämäsi tämänhetkinen "ongelma" joka sitten saa yllättävän käänteen, tai elämässäsi tapahtuu jotain täysin mahtavaa (voitat matkan arpajaisissa tms).. Mikä on elokuvan tunnelma? minkälaisia ovat vastanäyttelijät? Mitä on elokuvan tunnari?
Ihan mielenkiinnosta.. :)
Mitä siinä tapahtuisi? Esimerkiksi alku voi olla joku elämäsi tämänhetkinen "ongelma" joka sitten saa yllättävän käänteen, tai elämässäsi tapahtuu jotain täysin mahtavaa (voitat matkan arpajaisissa tms).. Mikä on elokuvan tunnelma? minkälaisia ovat vastanäyttelijät? Mitä on elokuvan tunnari?
Ihan mielenkiinnosta.. :)
Vastaukset 4
Vanhimmat
mun elokuvani........
alussa oon tarjoilijana jossain "idyllisessä" ravintolassa/baarissa pienessä kylässä. siellä käy yleensä semmosia keski-ikäsii miehiä. haluun sieltä pois, mut matkakassa ei vielä ihan riitä. haaveilen horisontin valloittamisesta ja matkustamisesta ranskaan jne.
sitten tapahtuu jotain yllättävää. mä oon ainut silminnäkijä jossain mafiaiskussa.. vastapuolen mafian tyypit löytää mut ja se on menoa se.. ne ei tapa mua (vielä) kun ne haluaa saada selville kenet mie olin nähny siin mafiaiskussa (monimutkane soppa, en itekkään tiiä oikeen mitään). matkustetaan vastapuolen mafiajoukon kans italiaan. sit mä ihastun yhteen niistä mafiatyypeistä.. ja se kuolee elokuvan loppupuolella, mut mää ihmeen kaupalla selviän.. poliisille en kerro mitään. the end.
tunnari on Didon Life for Rent.
ei kliseisempää voi olla. :P
toinen mahdollisuus... nyt ei enää niin kliseistä.
Elokuva kertoo mun kesästäni. kaikki alkaa aika tylsästi. asun pienesäs kylässä ja käyn kesätöissä läheisellä kioskilla. en tiiä vielä ees mitä teen juhannuksena. ei ole mitään suunnitelmia ja kaverit on jossain missä-lie.. sitten alkaa mun elämäni seikkailu. joku söpö poika muuttaa kylään ja ihastun siihen. mut se ei huomaa mua.. jonain päivänä seuraan sitä salaa, ja se kiristää jossain syrjäses kadunnurkas jotain tyyppiä. se huomaa että mä huomaan mut mä pakenen paikalta..
elokuvan tunnari on se kappale Sweet Dreams (sweet dreams are made of this.. who am I..).
pian mä matkaankin italiaan. ties miks.
" nyt ei enää niin kliseistä."
hahahahahahaha x)
Mun yksi leffoistani olisi tällainen:
Olisi minun 16-vuotis synttärit ja lähtisin sukulaisten luokse Saksaan.Ensin inhoaisin paikkaa,mutta myöhemmin tapaisin saksalaisen sotilaspojan (noin 19 vuotias) johon sitten ihastuisin. Hänen isänsä ei pitäisi ulkomaalaisista eli ei minustakaan ja sitten meidän pitäisi salata suhteemme,kunnes tulisin raskaaksi ja hänen isänsä saisi selville suhteestamme.Kunnes tulee minun aikani lähteä pois ja alkaisi kamppailu siitä,että päätyisimmekö takaisin yhteen.
Ja musiikkina olis joku Regina Spektor-Samson.