Filmimateriaalia yms. Viron historiasta

Youtubessa sattui vastaan Estonedin sivut. Niiltä löytyy dokumenttimateriaalia Viron historiasta (tällä hetkellä lähinnä Neuvosto-ajasta)

http://www.youtube.com/profile?user=estoned

Tietääkö kukaan saako Neuvosto-Viron aikaisia propagandafilmejä jo dvd:llä? Joissakin museoissa noita pätkiä on tullut katsottua Tartossa ja Tallinnassa.
4346
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ehkä ei tavallinan rahvas vielä kypsä niitä katsomaan.
http://www.filmi.arhiiv.ee/index.php?lang=eng
http://www.erm.ee/?lang=FIN&node=62
http://www.tuglas.fi/kirjasto/ tai
ESTLAND MEDIA Desk Estonia
Anu Ernits
Estonian Film Foundation
Department of International Relations
Vana - Viru 3
101 11 TALLINN
Tel: 372 6 27 60 65
Fax: 372 6 27 60 61
E-mail: [email protected]
Website: www.mediadesk.efsa.ee
heheh http://www.dykarna.nu/forum/response.asp?response=yes&id=210564&main_id=210561&mode=2&catId=0
http://www.riigikantselei.ee/se

Äänestä

Filmimuuseumi juhataja Maria Mangiga saab kontakti telefonil 372-6228610,
372-56208875 ; e-mail: [email protected]
Eesti Ajaloomuuseum
Eesti Filmimuuseum
Maarjamäe loss
Pirita tee 56
10127 Tallinn

Äänestä

Kommentoi aloitusta


weeren kirjoitti:

Youtubessa sattui vastaan Estonedin sivut. Niiltä löytyy dokumenttimateriaalia Viron historiasta (tällä hetkellä lähinnä Neuvosto-ajasta)

http://www.youtube.com/profile?user=estoned

Tietääkö kukaan saako Neuvosto-Viron aikaisia propagandafilmejä jo dvd:llä? Joissakin museoissa noita pätkiä on tullut katsottua Tartossa ja Tallinnassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu