hei!
olen oinas tyttö ja minulla on "kaveri" joka on vaaka (ja tyttö myös).
Meillä on aika erikoinen ystävyys suhde, sillä olemme perjaatteessa hyvin samanlaisia (kunnianhimoisia, villejä) mutta toisaalta minua ärsyttää hänen lesoomisensa joka asiassa ja esittäminen.. olemme kuin vuoristoradassa! aina välillä olemme tositositosi hyviä ystäviä, kun taas kuukauden päästä saatamme vihata toisiamme aivan mielettömästi ja haukkua selän takana ja päin naamaa. En tiedä onko muilla tälläisiä kokemuksia? Eräällä toisella tuntemallani oinasneidolla on aivan samoja kokemuksia juuri tästä samasta vaa'asta..
eli mites teillä? ystäviä vai vihollisia?
oinas ja vaaka - ystäviä vai vihollisia?
5
1342
Vastaukset
- on se,,,
tuhoon tuomittu jo ihan alusta asti,,,,,,ainakin minun kohdallani.ollaan niin niin erilaisia kuin voidaan,ei kannata ryhtyä suhteeseen,ei hyvää seuraa.koettuna on.
- miogdnög
siskoni on vaaka, ja itse olen oinas =D Aika mielenkiintoista on ollut lapsuus. Minä olen yrittänyt pitää vaaka-pikkusiskoni kurissa kaiken laiselta tyyhmyydeltä (esim. kun hän kerran ui järven yli). Tapeltiin kuin kissa keskenämme.
- -Oinas-
miogdnög kirjoitti:
siskoni on vaaka, ja itse olen oinas =D Aika mielenkiintoista on ollut lapsuus. Minä olen yrittänyt pitää vaaka-pikkusiskoni kurissa kaiken laiselta tyyhmyydeltä (esim. kun hän kerran ui järven yli). Tapeltiin kuin kissa keskenämme.
mieheni on vaaka ja itse olen oinas. Meillä on takana kohta 10 onnellista vuotta.. Meillä se taitaa olla niin että vastakohdat täydentää toisiaan, minä kun olen tunteitteni kanssa yksi pyörremyrsky niin mies tasoittaa päähänpistojani. En kyllä voisi tällä hetkellä toisenlaista miestä kuvitellakkaan elämääni. Kaiken lisäksi, vaa'asta on minulle vastusta kun mieleni tekee inttää jostain asiasta.. Eli ei kumpikaan suhteessamme helpolla pääse mutta hyvin menee..=))
- Oinasnainen ja Vaakanainen
-Oinas- kirjoitti:
mieheni on vaaka ja itse olen oinas. Meillä on takana kohta 10 onnellista vuotta.. Meillä se taitaa olla niin että vastakohdat täydentää toisiaan, minä kun olen tunteitteni kanssa yksi pyörremyrsky niin mies tasoittaa päähänpistojani. En kyllä voisi tällä hetkellä toisenlaista miestä kuvitellakkaan elämääni. Kaiken lisäksi, vaa'asta on minulle vastusta kun mieleni tekee inttää jostain asiasta.. Eli ei kumpikaan suhteessamme helpolla pääse mutta hyvin menee..=))
Vaakamerkkisillä on tarve määräilyyn ja keskipisteessä paistatteluun. Umpirehellistä ja teeskentelyä inhoavaa oinasta ne piirteet äsyttävät.
Toisaalta on paljon yhteneväisyyksiä, kuten villeys ja kunnianhimoisuus.. Huumorintajua jne. Arvostan näitä luonteenpiirteitä paljon. Parisuhteeseen en lähtisi vaa`an kanssa kuitenkaan! Ainakaan näin oinaana.. en nim. voi sietää ailahtelevuutta. Ystävyydessä se välillä koettelee hermojani, mutta parisuhteessa se olisi sietämätöntä. - kokeuksen tuomaa
Oinasnainen ja Vaakanainen kirjoitti:
Vaakamerkkisillä on tarve määräilyyn ja keskipisteessä paistatteluun. Umpirehellistä ja teeskentelyä inhoavaa oinasta ne piirteet äsyttävät.
Toisaalta on paljon yhteneväisyyksiä, kuten villeys ja kunnianhimoisuus.. Huumorintajua jne. Arvostan näitä luonteenpiirteitä paljon. Parisuhteeseen en lähtisi vaa`an kanssa kuitenkaan! Ainakaan näin oinaana.. en nim. voi sietää ailahtelevuutta. Ystävyydessä se välillä koettelee hermojani, mutta parisuhteessa se olisi sietämätöntä.Ainakin parisuhteessa oinas ja vaaka ovat tähtimerkeiltään parhaiten toisilleen sopivia. Muita hyviä oinaan kumppaneita ovat leijona, jousimies ja kaksonen. Itse olen ollut ihanan vaakamieheni kanssa naimisissa 30 vuotta ja voin rehellisesti sanoa, että rakkaus ja kunnioitus välillämme on vain kasvanut vuosien myötä. Vaakamieheni on ns. tasapainossa oleva, ei ylös/alas heilahteveva vaaka, jollaisia tässä merkissä myös on. Hän osaa antaa minulle tarpeeksi omaa tilaa, joka on kaikenlaista sitomista kaihtavalle oinaalle tosi tärkeää. Samoin minä annan tilaa hänelle. Oinas on dominoiva, mutta hän ei ole antanut minun jyrätä häntä alleen.Voin lämpimästi suositella oinaille vaakamiestä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322289Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749496Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297490Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806325SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825970Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344976HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084630Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014386Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo872060Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k801355