piti tämä kaveri. Takoi kuin viimeistä päivää...
http://i96.photobucket.com/albums/l169/issu56/070407001.jpg
ja kun oli aikansa hillunut, niin vaihtoi tänne jatkamaan...
http://i96.photobucket.com/albums/l169/issu56/070407002.jpg
Kuvat ei nyt niin kovin tarkkoja ole, kun kauempaa touhuansa seurasin ja kuvasin, mutta kyllä noista nyt ihan kiitettävästi selvää saa, mistä riehujasta on kyse ;=).
http://i96.photobucket.com/albums/l169/issu56/070407001.jpg
ja kun oli aikansa hillunut, niin vaihtoi tänne jatkamaan...
http://i96.photobucket.com/albums/l169/issu56/070407002.jpg
Kuvat ei nyt niin kovin tarkkoja ole, kun kauempaa touhuansa seurasin ja kuvasin, mutta kyllä noista nyt ihan kiitettävästi selvää saa, mistä riehujasta on kyse ;=).
Vastaukset 18
Vanhimmat
ex-rekattu. Hakkaa päätään jatkuvasti siihen karjalan paksuun mäntyyn.
Eihän siitä mitään tule, muuta kun kauhee meteli.
ihan niin joo...heh-heh. On sitte muuten varsinaista hakkaamista todellakin... ;=))).
Meilläkin pihassa takovat sähköpylvästä joka päivä.
Koirat vaan kattelee kummissaan ja tarkistaavat pylvään/puun alla ettei siellä yläimoissa vaan ole oravaa!
tuolle on riittäny noi pylväät ja puut, vaan ekaa kertaa se riehui talipallojen kimpussa :).
tuon sukulainen hillui ikkunamme edessä olevassa männyssä. Istuin hiljaa sängyllä ja katselin kaverin touhuja pitkän tovin.
täälä kyllä ihan kiitettävässä määrin ollut nakuttelemassa, mutta pääsääntöisesti noissa lyhtypylväissä tuola kauempana.
kupeessa tikat hakkaa keväisin nokallaan katulampun metallisuojukseen, aika kivasti rämisee. ollaan ristitty ne city-tikoiksi.
asuttiin vielä kaupunkialueella, niin ei ollut mitään havaintoa noista milloinkaan. Ihan kivaa tämä maalaiselämä, kun noinkin läheltä pääsee kuvaamaan nyt vaikka tuota nakuttajaa. Muita ollaankin sitte vain tiirailtu taivaalla ennen tänne muuttoa...
samanlaiset naapurit =)Yksi päivä,taisi olla viime vkl kun se oli kateissa niin ihan jo huolestuin,mutta palasi se sentään lopulta..
naapureita. Pitävät huolen vain niistä omista puuhistaan...toisin kuin eräät p-tiput ;=)).
joka vuosi sama,kamala nakutus kuuluu varsinkin näin keväisin päivät pitkät,ahkera lintu se on ja kivan näköinen,usein kanssa vaan istun ja seurailen sitä,se kun on tässä hyvin näkyvissä kun sillä on kolme suosikki puuta =)
kuvaamallani oli se punainen lirvahtanut väärään kohtaan, eli ei ole se "ikuinen tuttu", joka täälä normaalisti on pyörinyt.
Siitä videota ?
videonkin aikaiseksi toistamalla noita kahta kuvaa peräjälkeen muutaman minuutin. Olisitko siitä yksinkertaisuudesta jotenkin nauttinut??
Ihan hieno ja niitä on mukava katsella...tarkoitin vain että olisi ollut mahdollisesti jotain muutakin liikettä siinä videolla..
Anteeksi jos pahoitin mielesi..
Sivut tuolla Photobucketissa...tosi upeat ja koirat ja maisemat upeita.
Laitappa niitä tännekkin niitä katselee mielellään !!!
et mitenkään pahoittanut mieltäni!!
Ei vain ollut tuohon aiheeseen sopivaa muuta materiaalia nyt koneella ja kahden kuvan vuorottelu ei olisi ollut ihan kiva juttu.
ihan jokainen tääläkin ollut...kiitos vain.