Tosi tylsää tämä pääsiäinen jälleen kerran. Seuraavaksi on varmaankin tiedossa yksinäinen vappu, sitten juhannus, jne... Ikää vaan tulee koko ajan lisää ja elämä menee ohitse. Kai sitä sitten pitäisi opetella käymään baareissa ja dokaamaan, mutta kovin vaikeata se on kun tähän ikään mennessä en ole sitä taitoa oppinut. Jonkin verran kavereita kyllä on, mutta en koskaan saa mitään kutsua minnekään. Masentaa kun monet pitävät kotibileitä ym, mutta minua ei sitten kutsuta milloin minkäkin tekosyyn perusteella. Uutisissakin luki että 20 prosenttia ihmisistä tuntee itsensä yksinäiseksi Helsingissä. En asu siellä vaikka muuten asun pk-seudulla ja nuo samat luvut pätevät varmaan myös muissa kaupungeissa aika hyvin. Treffit on kyllä tiedossa lähipäivinä kun oon kirjoitellut yhden tytön kanssa, mutta ei ole yhtään varmaa johtaako se sen pidemmälle. Rukoilen ja toivon että löytyisi joku minullekin ettei enää tarvitsisi lauantai-iltoja yksin viettää.
Tylsää pääsiäistä... huoh
Mies 27
6772
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mulla kyllä avomies ja lapsikin mutta kaikki kaverit vaan jonnekin hävinneet tai eivät kaipaa seuraani ollenkaan. Tässä olisi ollut 4 päivää aikaa käydä baarissa, syömässä tms mutta kukaan ei pyydä mihinkään ja eivät lähde jos minä pyydän. Näin perheellisenä kun ne menot on sitten rajoitettu siihen saako lapsenvahtia jos haluaa miehen kanssa kaksin mennä. Sitten kun miehellä niitä baariin pyytäjiä riittää niin se olen yleensä minä joka istuu lapsen kansa kotona kaksin. :/
Ajattelet nyt varmaan, että mitä tuo ruikuttaa kun on lapsi ja mies seurana mutta silti tunnen itseni tosi yksinäiseksi. Netissä vaan pitää itseään viihdyttää lukemalla vieraiden ihmisten juttuja kun kavereita ei ole edes mesessä, prkl.
Toivottavasti niistä treffeistä tulee sulle jotain mukavaa jatkossakin!
Täsmälleen sama juttu. En saa ikina kutsui bileisii. Enka minnekään.
Kuulosti tutulta tuo juttusi. Luulin jo, että yksin jään, täytin 30 ennen kuin löysin "sen oikean". Nyt sitten perhettä perustamme aika reippaaseen tahtiin, mutta vielä ehtii, sillä ei 30 loppujen lopuksi vielä niin vanha ole.
Toivottavasti sinua onnistaa, uskon että kunnon miehelle on aina ottajia, kun vaan kohtaa. Ei se muusta ole kiinni kuin sattua oikeaan aikaan oikeaan paikkaan.
En minäkään baarissa käy, netin kautta tapasimme.
Oletko sä sitten jotenkin outo ja erikoinen luonteeltasi, sekä ulkonäöltäsi, kun porukka noin karttaa?
Joo, olen kyllä aika erikoinen. Ensinnäkin minulla on kihara tukka jonka olen värjännyt vihreäksi, nenänä on semmoinen irroitettava pyöreä punainen pallo ja vaatteeni muistuttavat lähinnä armeijan telttoja. Ja asun hylätyssä vanhassa junavaunussa jonka olen maalannut räikeän väriseksi.
Onko muita kysymyksiä?
Hyvä että huumorintajua ainakin piisaa! :D
Kärsin itsekin usein yksinäisyydestä, se on joskus todella "tappava" tunne!
Pienen lapsen yh-äitinä ei juuri tule "hummattua" missään enkä ole oppinut ryyppäämään tai harrastamaan irtosuhteita - en vieläkään.