On se vaan mielenkiintoista, että KRP heti innostui lentämään afrikkaan, kun Suomessa on yli 200 murhaa selvittämättä ! Kaikki ei ole edes poliisin tiedossa.
Nostetaan vähän vanhusten hoitajien ja kaupan kassojen veroja, niin saadaan afrikan henkirikokset selvitettyä.
KRP:llä voisi Suomen kansa pyyhkiä perseensä !!!
Niin surkea se on.
Nostetaan vähän vanhusten hoitajien ja kaupan kassojen veroja, niin saadaan afrikan henkirikokset selvitettyä.
KRP:llä voisi Suomen kansa pyyhkiä perseensä !!!
Niin surkea se on.
Vastaukset 9
Vanhimmat
selvitetään afrikan ihmisoikeuskysymykset !
Hyvä KRP !
"kun Suomessa on yli 200 murhaa selvittämättä ! Kaikki ei ole edes poliisin tiedossa."
Ja tämä tietohan perustuu tiukkoihin faktoihin.
- 200 ihmistä kateissa Suomessa.
- selvittämättömät murhat ajalta 1917 - 2007
esim. 1918 murhat, NL:n partisaanien sotarikokset, Huhtiniemi 1944,mm. Kyllikki Saari, Bodom ja Aaltosen murha, Estonian uppoaminen (700 hlöä).
- vanhusten murhat, joista poliisilla ei ole edes tietoa vrt. Tampere.
Meinaatko siis että estonian 700 uhria murhattiin... just.
Sustahan olis pitänyt poliisi tulla kun sulla on tietoa murhista, joista poliisikaan ei tiedä mitään.
hys, hys, ole hiljempää. Hän on juuri päässyt lomalle mielenterveyskuntoutujana. Nyt sinä järkytit hänen mielenrauhaansa.
mainintoihin mm vanhusten kuolemista TV:ssä.
En ainakaan itse tiedä olleeni missään mielenterveyskuntoutuksessa.
Totuus vaan on armoton, myös poliiseille !!!
..vittumaista, kun joku sanoo, ettei niitten tilastot pidä paikkaansa.
Henkirikoksia on selvittämättä paljon ja mikä karmeinta : Kaikki vaikeat jutut, missä puukottaja ei ole heti itse ilmoittautunut, ovat pimeitä !
mielenterveyskuntoutujat tietävät tilastot paremmin kuin poliisi :)
Eduskunta on arvannut, ettei poliisi pysty 100 % kaikkia rikoksia selvittämään.
Siksi se onkin säätänyt Pakkokeinolakiin jokamiehen kiinniotto-oikeuden. Eli kuka tahansa saa ottaa tällaisen rikollisen kiinni.
Jos ja kun tiedät tällaisen tappajan tai murhamiehen kävelevän rinta rottingilla vapaalla jalalla, niin käytä nyt ihmeessä tuota Eduskunnan säätämää jokamiehen kiinniotto-oikeutta.