Kirjaa olisi myyty vain 2000 kpl? tämä tieto olisi tullut kuulemma itse Kustantajalta??
Mitäs tästä voisi ajatella? Iltalehti hehkutti
10 000 myytyä kirjoja..etc. siis vain vaivaiset 2000 ...ei tiedä itkeekö vai nauraa :D
Mitäs tästä voisi ajatella? Iltalehti hehkutti
10 000 myytyä kirjoja..etc. siis vain vaivaiset 2000 ...ei tiedä itkeekö vai nauraa :D
Vastaukset 12
Vanhimmat
itkettäisi tai naurattaisi?
kansia varastossa valmiina, jos sattuu vielä jotain uutta juolahtaan mieleen.
Voisin ottaa kyllä kirjan ilmasix ja nimmarilla varustettuna.
Äänikirja olisi kiva, jos itse Susan lukee sen :)
painettu 10 000 eikä enää paineta. Näin sanottiin Iltalehdessäkin.
Onko kellään tietoa mistä kyseistä kirjaa vielä saisi ostaa? Kirjahan on klassikko. Huomioonottaen mitkä reaktiot se tavallisissa taaperokansalaisissa herätti.
Harva kirja saa aikaan moista kohua ennen ilmestymistään,pelkillä kansillaan. Keräily-ainesta.
seuraavana päivänä, miksi se väitti että sitä olisi myyty 10 000, mistä lehti veti ne tiedot? jos kustantaja nyt sanoo että vain 2000 myyty????
Iltalehden uutisointi alkaa ihmetyttämään, en tosin silloin asiaan uskonut ja muutenkin luen ko. lehteä harkiten... missä menee journalismin uskottavuus?
ei valehtelu ole uutinen, se on harhaanjohtava juoru :D
vielä viikko sitten. Voivat tilata toisesta kaupasta jos loppuu, painos on siis loppumassa eikä kirjoja ilmeisesti saada enää kustantajalta.
Omani ehdittiin jo varastaa... että kyllä nämä ihan keräilykamaa ovat.
jos vain parituhatta ostanut, mä kun ruokakaupassa katoin sitä kirjaa niin meinasin kuolla nauruun..huonosti tehty ei kyl hinta ja laatusuhde kohdanneet,,,ihan hyvin tolle kirjalle olis riittänyt hinnaksi 6 euroa jos sitäkään,,,oliskohan sittenkään mennyt ne 10 000 kirjaa kaupaksi tuskimpa??? mitähän se Etukeno tekee niillä kirjankansilla?? tapetiksikaan taida kelvata :)))) Hyvin muut kustantajat ymmärsivät ettei kannata tukkia sormiaan p******n...
ja uutta esille..
myyty. Naantalilaisessa kirjakaupassa juuri oli esillä.Vähän selailin.En ostanut periaatteesta.Ilmaseksi voisin lukea. Että ei ole loppumisesta pelkoa.
eli noin voi olla paljonkin alle 2000 myytyä.
kirjoitteli, että kustantaja ihmettelee, mitä tehdä 20 000 kpl kansia. Ja väitti, että lehdykässä luki niin, hänen sanomanaan.